„Tokie veiksmai gali rimtai paveikti situaciją, susijusią su Irano branduolinės programos klausimu, – žurnalistams sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas. – Tokie veiksmai neabejotinai gali būti žalingi visame pasaulyje tvyrančioms nuspėjamumo, saugumo, pastovumo ir ginklų neplatinimo nuotaikoms.“
Šie įspėjimai pareikšti penktadienį, JAV prezidentui Donaldui Trumpui ruošiantis atskleisti atkaklesnę strategiją kovoje su augančia Irano galia.
Manoma, kad jis nenurodys trauktis iš istorinio 2015 metų branduolinio susitarimo, kuriuo buvo sustabdyta Irano branduolinė programa, mainais už sankcijų atšaukimą, bet gal būt paskelbs, kad susitarimas nebėra naudingas JAV.
Valstybės pareigūnų nuomonę, tarptautinio susitarimo D. Trumpas visiškai nesužlugdys, bet atvers kelią Kongresui spręsti dėl naujų sankcijų Iranui.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, telefonu kalbėjęs su Irano užsienio reikalų ministru Mohammadu Javadu Zarifu (Mohamadu Džavadu Zarifu) sakė, kad Maskva yra visapusiškai įsipareigojus Irano branduolinei sutarčiai, oficialiai vadinamai Bendruoju išsamių veiksmų planu (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA), penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Susitarimą pasirašė Iranas ir dar šešios įtakingiausios pasaulio valstybės: Didžioji Britanija, Kinija, Prancūzija, Vokietija, Rusija ir JAV, deryboms tarpininkavo Europos Sąjunga.
Likusios susitarimo šalys tvirtai remia susitarimą ir sako, kad Iranas laikosi savo įsipareigojimų stabdyti branduolinę programą.