Lapkričio mėnesį draudžiama eksploatuoti su vasarinėmis padangomis mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi. Visiškai naudoti vasarines padangas draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais.
Turi įtaką eismo saugumui
Automobilio su dygliuotomis padangomis galas turi būti pažymėtas skiriamuoju ženklu – baltu lygiakraščiu trikampiu su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje. Automobilių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis negu 3 mm.
Tačiau svarbu įvertinti ir tai, kiek laiko jau naudojamos padangos, nes protektoriaus gylis ne visada parodo tikrąją jų būklę – guma gali būti sukietėjusi ir praradusi reikalingas savybes.
Teisingai parinktos ir prižiūrimos padangos turi didelę įtaką eismo saugumui. Policijos pareigūnai pastebi, kad, iškritus pirmam sniegui ar susiformavus ledui, padaugėja eismo įvykių ir nuo kelio nuvažiavusių automobilių.
Pasitikrinkite pirmosios pagalbos rinkinį
Nuo lapkričio 1 d. taip pat automagistralėse ir greitkeliuose negalima važiuoti didesniu kaip 110 km/h greičiu.
Taip pat primenama, kad vairuotojai vaistinėles savo automobiliuose turėjo atnaujinti iki 2023 m. liepos 1 d. Pasikeitus pirmosios pagalbos teikimo principams, atnaujinta pirmosios pagalbos rinkinio, skirto automobiliams ir geležinkelių transportui, sudėtis.
Jame privalo būti spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, 2 turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinė veido kaukė, skirta gaivinimui (dirbtiniam kvėpavimui atlikti).
Už turimą netinkamą pirmosios pagalbos rinkinį ar jo neturėjimą transporto priemonėje, vairuotojams taikoma administracinė atsakomybė – skiriama bauda nuo 10 Eur iki 12 Eur.