Įrantys audiniai, virvės, iš jų kyšantys griaučiai ir žmogaus dantys – kone tūkstančio metų senumo radinius archeologai atsargiai iškasa Peru sostinės Limos pašonėje. Ten – tiek žmonių mumijos, tiek ir tai, kas jiems kadaise priklausė – dekoruoti kalabašai, įvairiausi indai ir net mezgimo reikmenys. Bet žinoma įdomiausias istorijas pasakoja čia rastos mumijos.
„Radome 14 mumijų. Iš jų 6-ios yra vaikų ir 8-ios – suaugusių žmonių. Kol kas nustatėme dviejų lytį, tai moterys. Mumijų amžius nuo 800 iki 1000 metų“, – sako archeologė Yomira Huaman.
Kadaise palaidoti žmonės, anot archeologų – mirė ne natūraliai, o buvo paaukoti. Skamba kraupiai, bet prieš 1000 metų – tokios buvo tradicijos.
„Vaikai ir kai kurie suaugusieji buvo paaukoti. Prieš kelis mėnesius radome mumiją, priklausiusią vietos elitui, aukšto rango žmogui. Kai jį laidojo – kiti žmonės buvo paaukoti jo garbei ir palaidoti prie įėjimo į kapavietę, kad lydėtų tą asmenį pomirtinėje kelionėje“, – pasakoja archeologas Pieter Van Dalen Luna.
Žmogaus, kurio garbei aplinkiniai buvo aukojami mumiją archeologai šioje kapavietėje rado dar pernai metų pabaigoje. Kadaise gyvenusios Andų bendruomenės tikėjo, jog mirtis – tai tik pradžia kelionės į kitą, paralelinį pasaulį.