Jie yra čia, jie yra ekscentriški ir nemažai valstybių visame pasaulyje nežino, ką su jais daryti. Žurnalas „Foreign Policy“ pristato keturias pasaulio valstybes, kuriose kova už homoseksualų teises yra itin sunki.
Kova: Ugandos parlamentas, nepatenkintas der nuo kolonijinių laikų likusiaisi prieš homoseksualus nukreiptais įstatymais, svarsto galimybę priimt Antihomoseksualumo įstatymą, kuris homoseksualius santykius „sunkinančiomis aplinkybėmis“, t.y. kai vienas iš santykiautojų yra užsikrėtęs ŽIV, numatytų mirties bausmę. Už kitas, esą mažiau pavojingas homoseksualių santykių formas, būtų baudžiama įkalinimu iki gyvos galvos. Tiems, kas žinotų apie kitų žmonių homoseksualius santykius, tačiau apie juos nepraneštų valstybei, grėstų laisvės atėmimas iki 3 metų. Dėl šio įstatymo gali būti balsuojama jau šį mėnesį. Tokiu atveju baudžiamąją atsakomybę užtrauktų net bandymas pasisakyti už gėjų teises. Tokiems advokatams grėstų kalėjimas iki 7 metų.
Perspektyva: Po intensyvaus užsienio vyriausybių ir žmogaus teises ginančių nevyriausybinių organizacijų spaudimo Ugandos prezidentas Yoweis Musevenis atsiribojo nuo įstatymo teigdamas, kad jo priėmimas atšaldytų tarptautinių donorų norą siųsti pagalbą Ugandai. Tačiau nepaisant, kad Uganda susilaukė milžiniško spaudimo, prieš gėjus nukreiptos nuotaikos šioje šalyje yra itin giliai įsišaknijusios ir prireiks nemažai laiko, kad visa tai pasikeistų. Uganda veikiausiai liks viena iš beveik 40 pasaulio valstybių, kuriose visiškai draudžiami homoseksualūs santykiai. Šalis vargiai paseks Pietų Afrikos pavyzdžiu. Pietų Afrika tapo pirmąja Afrikos kontinento valstybe, legalizavusia gėjų santuokas.
Kova: Kaip ir dauguma Ugandos gyventojų, Malavio piliečiai į homoseksualumą žvelgia kaip į Vakarų importuotą blogį, kuris neegzistuotų, jei šaliai įtakos nedarytų likusios pasaulio valstybės. Tad keli atvejai, kai Malavio gyventojai nesibodėdami demonstravo savo homoseksualumą, šokiravo šios valstybės visuomenę. Malavyje už homoseksualius santykius gresia laisvės atėmimo iki 14 metų bausmė. Visų pirma gruodžio 28 dieną buvo sulaikyti du vyrai – Stevenas Monjeza ir Tiwonge Chimbalanga. Jie pagal tradicinius vietinius ritualus šventė savo sužadėtuves. Tai – pirmasis toks atvejis šalyje. Nuosprendis jiems turėtų būti skelbiamas kovo 22 dieną. Sausio 30 dieną buvo sulaikytas vyras, kuris apkaltintas ramybės drumstimu dėl to, kad drįso iškelti plakatą, kuriame buvo įrašytas šūkis: „Gėjų teisės yra žmogaus teisės“. Tuomet vasario 15 dieną per prieš gėjus nukreiptą kampaniją buvo suimtas 60 metų vyras, kuris apkaltintas „sodomija“.
Perspektyva: S. Monjezos ir T. Chimbalanga areštai ir blogas elgesys su jais kalėjime jau susilaukė tarptautinių nevyriausybinių organizacijų pasmerkimo. Be to, išaugo įtampa tarp gėjų teisių aktyvistų ir šalies vyriausybės, kuri paragino aktyvistus parodyti savo veidus, t.y. išsiviešinti ir rizikuoti būti suimtiems. Vyriausybės atstovas Kingsley Namakhwa teigia, kad vyriausybės duomenimis, šalyje apskritai tėra tik du gėjai – jau minėti S. Monjeza ir T. Chimbalanga. „Jei jų yra daugiau, tegu jie pasirodo“ - teigė vyriausybės atstovas. Malavyje kas keturioliktas žmogus yra infekuotas ŽIV. Nuo AIDS kiekvieną valandą miršta po 8 žmones, teigia, tarptautinė su AIDS plitimu kovojanti nepelno organizacija AVERT. Gėjų išėjimas į viešąją erdvę būtų privalumas, jei jiems būtų suteikta geresnė sveikatos priežiūra, o ne grėstų kalėjimas ir kankinimai.
Kova: Transseksualai ir transvestitai vyrai Indijoje ir Pakistane jau seniai yra pripažinti ir dalinai toleruojami gyventojų. Šie asmenys dažniausiai dirba vestuvių šokėjais, prostitutėmis ir nuolatos susiduria su agresijos ir diskriminacijos pavojumi. Indija praėjusią vasarą dekriminalizavo homoseksualius santykius, tačiau jie vis dar yra nelegalūs Pakistane, kur 2005 metais surengta privati gėjų vestuvių ceremonija buvo sutikta grasinimais nužudyti. Taigi 2009 metų liepą daug kas nustebo, kai Pakistano Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad transseksualai ir tansvestitai turi būti oficialiai pripažinti ir užregistruoti kaip piliečiai. Kaip ir Indija, kurios Vyriausioji rinkimų komisija nuo praėjusio lapkričio leido transseksualams rinkiminiuose biuleteniuose žymėti savo lytį kaip „kita“, Pakistanas rekomenduoja apsvarstyti galimybę, kad šalyje išduodamose tapatybės kortelėse būtų galimybė įrašyti ir trečią lytį.
Perspektyva: Po 2009 metų sprendimo Pakistano transseksualų aktyvistai itin suaktyvėjo ir visoje šalyje rengė šventinius renginius visoje šalyje. Praėjusį rugpjūtį iš transseksualų sudaryta kriketo komanda pirmą kartą istorijoje nugalėjo profesionalius žaidėjus. Tačiau kova už lygybę dar jokiu būdu nėra laimėta. Kriketo mače nepasirodė nė vienas vietinis politikas. Be to, Pakistano gėjų bendruomenė daugiausiai vengia viešumos.
Kova: Turkija yra plačiai pripažinta kaip viena tolerantiškiausių Vidurio Rytų valstybių gėjams, lezbietėms ir transseksualams. Tai yra viena iš 4 regiono valstybių be Izraelio, Jordano ir nuo 2003 metų Irako, kurioje gėjų seksas yra teisėtas. Stambule gyvuoja plati gėjų bendruomenė. Tačiau Turkijos ganėtinai liberalią visuomenę pastaraisiais metais sukrėtė eilė žmogžudysčių, įvykdytų prieš gėjus ir transseksualus. 2008 metais tėvas nužudė Ahmetą Yildizą. Tai buvo taip vadinamas garbės nusikaltimas ir pirmas toks, kai tėvas „vardan“ garbės nužudė savo homoseksualų sūnų. Per paskutiniuosius 2 metus buvo nužudyti mažiausiai 8 transseksualai. Vien per pirmuosius kelis šių metų mėnesius buvo nužudytos dvi transseksualės. Šalis yra susiskaldžiusi tarp modernistinės islamiškos vyriausybės, kuri siekia narystės ES, ir konservatyvių gyventojų, kurie yra nepatenkinti vis labiau viešajame gyvenime besireiškiančia gėjų bendruomene. Dabar panašu, kad represijų imasi ir valdžia. Uždarinėjamos gėjų aktyvistų grupės, kurios esą pažeidžia „turkų moralines vertybes ir šeimos struktūrą“.
Perspektyva: Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos reiškia savo pasipiktinimą prieš homoseksualus nukreiptu smurtu ir vyriausybės bandymais uždaryti aktyvistų grupes. Visa tai rodo, kad Turkijos kaip žmogaus teisių oazės Vidurio Rytuose reputacija greitai išgaruos.