• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Tie mišrūnai iš terjerų gaudavo narsumo ir kovos įkarščio, o iš buldogų - užsispyrimo, nenuolankumo, ištvermės. Iš pradžių niekas nekreipė dėmesio į tų šunų išvaizdą - buvo svarbu, kad gerai kovotų.
Uždraudus pjautynes, bulterjerai prarado svarbiausią "profesiją", bet prie jų jau buvo priprasta, todėl imti auginti kaip namų sargai, medžioklės padėjėjai. Įmaišius dalmantinų, baltųjų terjerų kraujo, bulterjerų išvaizda ilgainiui nusistovėjo, nors ūgiu jie gali ganėtinai skirtis.
Aprimo bulterjerų aršumas, bet jų ištikimybė šeimininkams nesusilpnėjo ir, reikalui esant, šie šunys stoja juos ginti, nekreipdami nė mažiausio dėmesio į skausmą, žaizdas, kančias. Kovotojų kraujas jų prigimtyje kaip buvo, taip ir liko. Jeigu nuo mažens bulterjerai auginami nedrausmingai, jie gali būti sunkiai suvaldomi, nepaklusnūs, taigi ir pavojingi. Gerų šeimininkų rankose - tai paklusnūs, drausmingi šunys.
Žmonėms, nepripratusiems prie bulterjerų, jų išvaizda kelia nepasitikėjimą, net baimę. Keistas snukis, mažos įtarios akys, kūnas, apsivyniojęs raumenų gniutulais, tarsi spinduliuoja aklą buką jėgą ir žiaurumą. Tuo tarpu šeimininkai jais negali atsidžiaugti!
Buvo pripažįstami balti bulterjerai, bet tarp baltųjų pasitaikydavo nemažai kurčių (beje, ir tarp baltųjų kačių pasitaiko daug negirdinčių). Dabar įteisinti ir įvairių atspalvių dryžuoti (tigriniai), smėlio spalvos, trispalviai bulterjerai. Seniau būdavo rengiamos varžybos, kokie šunys sudoros kuo daugiau žiurkių. Visų laikų geriausiu žiurkių gaudytoju pripažintas bulterjeras Bilis, svėręs 11,8 kg. Per penketą metų (nuo 1820 iki 1824) varžybose jis sudorojo 4000 žiurkių. 1825m. Londone, specialiame voljere, per 5min. 30sek. jis pagavo 100 žiurkių. Kitas įžymus žiurkių gaudytojas buvo taip pat bulterjeras, kalaitė vardu Dženė Lind. 1853 m. liepos 12d. Oldkroskolstrito voljere, pagal lažybų susitarimą, ji turėjo per 3 val. pagauti 500 žiurkių. Dženė su jomis susidorojo per 1val. 36min.
Veislės standartai tais laikais buvo skirstomas pagal svorį: iki 7 kg, o kita klasė  - daugiau nei 7 kg. 1880 m. buvo įvesta vidutinė klasė ir skirstymas atrodė taip: iki 9 kg, 9-13,5 kg, daugiau nei 13,5 kg. Nuo 1919 m. prasidėjo kova dėl spalvotų bulterjerų ir Bing Boy tigrinės spalvos bulterjeras tapo pirmuoju Challenge certificate savininku - kandidato į čempionus sertifikato. JAV pripažino spalvotus bulterjerus tik 1935 m, o 1964 m. liepos 9 dieną pagaliau buvo priimtas oficialus bulterjero standartas.

www.gyvunai.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų