• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovas įvairiose pasaulio šalyse skelbiamas kovos su gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu mėnesiu. Šio pažymėjimo tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į ligą, paskatinti nesigėdinti kalbėti apie ją, suteikti kuo daugiau informacijos apie naujas gydymo galimybes ir taip skatinti kuo ankstesnį galimos ligos diagnozavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienais metais Lietuvoje užregistruojama virš 1400 naujų tiesiosios ir gaubtinės žarnos vėžio atvejų. Tarp visų onkologinių ligų pagal sergamumą ir mirtingumą gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys yra trečioje vietoje. Šia vėžio forma vienodai serga tiek vyrai, tiek moterys.

REKLAMA

Anot Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) onkologės chemoterapeutės m.dr. Rasos Kančiauskienės, žmonės vengia tirtis šią organizmo sritį ir kol nejaučia jokių simptomų, į gydytoją nesikreipia.

"Maždaug pusė nustatomų tiesiosios ir gaubtinės žarnos vėžio atvejų diagnozuojama vėlesnėse stadijose, kai gydymas nebe toks efektyvus", - BNS sakė R.Kančiauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Nustačius gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį ankstyvoje stadijoje ir taikant naujausią gydymą, įmanoma efektyviai ligą gydyti. Epidemiologiniai tyrimai rodo, jog pasveiksta daugiau nei pusė visų susirgusiųjų šia liga.

Kauno medicinos universiteto klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas, prof. Limas Kupčinskas teigia, jog dažniausiai gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu suserga išsivysčiusių pasaulio valstybių gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Guvenimo bei mitybos būdas valstybėse, kuriose urbanizacija ir gyventojų koncentracija miestuose yra didelė, šiek tiek mažiau palanki sveikatai, nei mažiau išsivysčiusiose šalyse. Lietuvos didmiesčių gyventojai iš esmės naudoja tą patį maistą su konservantais, kuris paruoštas ilgalaikiam naudojimui, kaip, pavyzdžiui, Londono ar Paryžiaus gyventojai. Ir šitas maistas su konservantais turi neigiamos įtakos žarnyno ligų išsivystymui", - pasakojo prof. L.Kupčinskas.

Norintiems išvengti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio medikai pataria reguliariai lankytis gydytojo kabinete, keisti gyvenimo būdą, o pajutus storosios žarnos veiklos pakitimus, pilvo skausmus, kraują išmatose, staigų svorio kritimą ar nepaaiškinamą nuovargį bei vėmimą, nedelsiant kreiptis į specialistus, nes tai pirmieji tiesiosios bei gaubtinės žarnos vėžio simptomai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų