Su naujienų portalu susisiekusi Sandra (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundėsi, kad nors Lietuvoje jau antrą savaitę yra paskelbtas karantinas, ji į darbą turi eiti kiekvieną dieną.
„Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijoje į darbą turi eiti per karantiną ir valytojos, ir virėjos. Praeitą savaitę dar reikėjo valdžiai maistą gaminti, o dabar darbo visai nėra“, – pasakoja moteris.
Sandra tikina, nesuprantanti, kodėl valytojos ir virėjos turėtų eiti kiekvieną dieną į darbą, mat vaikams yra paskelbtos atostogos, o ir darbo mokykloje nėra.
„Kiekvieną dieną mes einame į darbą, valytojos su virėjomis neturi ten ką veikti. Atsisėdame ir sėdime visos vienoje patalpoje, savotiškoje izoliacijoje. O pasiteiravus valdžios, kodėl privalome eiti į darbą ir galbūt geriau būtų likti namuose, liepia imti atostogas ir tik tada leidžia būti namuose“, – priduria mokykloje dirbanti pašnekovė.
Anksčiau per karantiną nedirbdavo
Sandra tikina, kad karantinas per jos darbo metus mokykloje skelbiamas ne pirmą kartą ir kažkodėl praėjusiais kartais virėjoms ir valytojoms buvo leista likti namuose.
„Pati valdžia sakė, kad dabar yra mokinių atostogos, bet aš prisimenu anksčiau, kai būdavo karantinas, pavyzdžiui gripo, tai visa mokykla neidavo.
Turime eiti ir dirbti, kiek gi galima čia tvarkytis? Nesitvarkysi juk kiekvieną dieną, o be to ir kaukių niekas neduoda, dezinfekcinio skysčio mes ir taip turėjome visada.
Viena jau čiaudėti pradėjo, baisu, žinokite, atrodo, jeigu nori, kad šis virusas neplistų – turi sėdėti namuose. Net po parduotuves mes nevaikštome, tikrai nesinorėtų ieškoti ligų“, – sako koronaviruso įsibaiminusi moteris.
Dirbti iš namų niekas neprašė
Susisiekus su Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijos direktore Diana Guziene, moteris patvirtino, kad tiek valytojai, tiek virėjos į darbą eina kiekvieną dieną, tačiau ji paaiškino, kad taip vyksta todėl, kad darbo mokykloje karantino metu tikrai nesumažėjo.
„Tai, kad mokiniai neina į mokyklą, nereiškia, kad nedirba mokykla. Tai neturi nieko bendro su vaikų atostogomis, kadangi darbo tikrai netrūksta. Dirba čia nemažai žmonių, esame pasiskirstę zonomis, keičiasi žmonės, darbuotojai“, – patikina mokyklos direktorė.
Taip pat D. Guzienę nustebino ir pasakymas, kad mokykloje nėra darbo, nes tiek valytojos, tiek virėjos visos yra įdarbintos, o ir klausimų dėl darbo iš namų ji nėra sulaukusi:
„Virėjos valgyti šiuo metu negamina, jos išvalo visas patalpas ir dabar ruošiasi maisto davinių paketų darymui. Nei viena virėja manęs neklausė, ar būtų galima dirbti iš namų.
Nuotolinio darbo tvarkoje yra labai aiškiai numatyta, kas gali dirbti ir jeigu, sakykime, darbuotojas galėtų pagal savo pareigybę nusimatyti kažkokias užduotis, kurias galėtų vykdyti namie, tai galbūt tokia galimybė ir būtų“.
Laukia daug darbų
Direktorė pabrėžia, kad šiuo metu mokykloje darbo tikrai netrūksta. Mat visi vaikai išėjo atostogauti, nepasiėmę savo daiktų ir būtinų priemonių mokymuisi iš namų:
„Reikia suprasti, kad būtent dabar mes turime užtikrinti ugdymo procesą mokiniams. Jie yra spintelėse palikę visus savo daiktus, reikia jiems suruošti daiktų paketus, išvalyti spinteles.
Tokie daiktų paketai mokiniams bus gražinami lauke. Tai yra milžiniškas darbas, taip pat mokiniams reikės ir knygų, vėl gi bus daromi paketai“, – nesibaigiantį darbų sąrašą vardija mokyklos direktorė.
***
Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?