„Manoma, kad į Rusiją buvo išsiųsta dar 1 500 karių“, taigi, iš viso šalyje jų yra 3 tūkst., po Nacionalinės žvalgybos tarnybos pasitarimo sakė parlamento Žvalgybos komitetui priklausantis parlamentaras Park Sun-wonas.
Seulo žvalgybos agentūra trečiadienį informavo įstatymų leidėjus, kad Šiaurės Korėja į Rusiją išsiuntė dar pusantro tūkstančio karių, o iki gruodžio jų turėtų būti dislokuota 10 tūkstančių.
„Manoma, kad į Rusiją buvo išsiųsta dar 1 500 karių“, taigi, iš viso šalyje jų yra 3 tūkst., po Nacionalinės žvalgybos tarnybos pranešimo sakė parlamento Žvalgybos komitetui priklausantis deputatas Park Sun-wonas (Pak Sunvonas).
„Tikimasi, kad iki gruodžio iš Šiaurės Korėjos į Rusiją bus išsiųsta apie 10 tūkst. karių“, – pridūrė jis.
Pietų Korėjos žvalgybos agentūra praėjusią savaitę paskelbė, kad Šiaurės Korėja nusprendė nusiųsti daug savo karių padėti Rusijai Ukrainoje, taip įtvirtindama Pchenjano karinį aljansą su Maskva.
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida nekomentavo įtariamo karių dislokavimo. Rusija taip pat karių dislokavimo nepatvirtino.
Pietų Korėja jau seniai tvirtina, kad branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja siunčia ginklus Rusijai, panaudoti kare Ukrainoje. Seulas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl Šiaurės Korėjos karių siuntimo į Rusiją.
Birželį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) ir rusų prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė abipusės gynybos sutartį.
Šeimos sielvartauja
Pasak kito įstatymų leidėjo, griežtai kontroliuojamoje Šiaurės Korėjoje pasklido gandai, kad į Rusiją buvo išsiųstas elitinis „Audros korpusas“.
„Be to, pasigirdo pranešimų, kad dislokuotų karių šeimos taip sielvartavo, kad dėl nuolatinio verkimo net vizualiai pasikeitė jų veidai“, – žurnalistams sakė parlamentaras Lee Seong-kweunas (Li Seongkvunas).
„Kaip teigiama, reaguodama Šiaurės Korėjos valdžia griežtai kontroliuoja informaciją ir yra požymių, jog ji perkelia ir izoliuoja dislokuotų karių šeimas neatskleistose vietose, kad galėtų geriau jas valdyti ir kontroliuoti“, – pridūrė jis.
Vokietija trečiadienį pranešė, kad iškvietė Šiaurės Korėjos pasiuntinį dėl Pchenjano paramos Rusijai Ukrainoje, ir perspėjo izoliuotą valstybę nesiųsti karių.
Nei NATO, nei Jungtinės Valstijos dar nepatvirtino Šiaurės Korėjos karių dislokavimo, tačiau Ukrainos žiniasklaida pranešė, kad antradienį prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, jog dvi Šiaurės Korėjos brigados po 6 tūkst. karių jau treniruojasi Rusijoje.
Susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanalas „ASTRA“ antradienį taip pat paskelbė įrašus, kuriuose esą matyti Rusijos ir Šiaurės Korėjos kariai. Garso įraše girdisi, kaip kažkas su Šiaurės Korėjos akcentu sako „esu pavargęs“ ir „vėluojame“.
Anot Lee Seong-kweuno, Seulo žvalgybos agentūra patvirtino, kad Rusijos kariuomenė „aktyviai verbuoja daug korėjiečių kalbos vertėjų“.
Šiaurės Korėjos kariai taip pat mokomi „naudotis karine įranga, įskaitant dronų valdymą, ir kitų techninių įgūdžių“.
„Kariniuose mokymuose dalyvaujantys Rusijos instruktoriai įvertino, kad nors Šiaurės Korėjos kariai pasižymi puikia fizine ištverme ir nusiteikimu, jie nepakankamai išmano šiuolaikinio karo taktiką, ypač dronų atakas“, – pažymėjo Lee Seong-kweunas.
Todėl Rusijos instruktoriai tikisi, kad „gali būti daug aukų, jei Šiaurės Korėjos pajėgos bus dislokuotos fronte“, pridūrė Lee Seong-kweunas.
Ekspertai teigė, kad mainais už Šiaurės Korėjos karių siuntimą padėti Rusijai Kim Jong Unas tikriausiai siekia įsigyti karinių technologijų – nuo stebėjimo palydovų iki povandeninių laivų – ir galimų Maskvos saugumo garantijų.
Tiek Šiaurės Korėjai, tiek Rusijai taikomos Jungtinių Tautų (JT) sankcijos: Kim Jong Uno režimui dėl ginklų programos, o Maskvai – dėl karo Ukrainoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!