Priėmus įstatymą, tapo aišku, kad „Vedomosti“ įkūrėjai – „The Wall Street Journal“ ir „Financial Times“ – iki 2016-ųjų turės sumažinti arba visiškai parduoti savo turimas akcijas. „Trečiasis valdytojas, Sanoma Oyj, jau vykdo derybas dėl nuosavybės Rusijoje pardavimo,“ – teigiama straipsnyje.
„Šaltiniai, norėję likti anoniminiais, nes tai yra konfidenciali informacija, pasakė: pagal planą, patvirtiną prezidento administracijos, manoma, kad bus pasirinktas tarpininkas įsigyti visas tris leidinio akcijų paketo dalis, kad sandoris atrodytų priimtinas politiniu atžvilgiu, todėl grupė, lojali V. Putinui, įsigys visą laikraštį,“ – teigiama straipsnyje. Pasak šaltinių, galutiniu valdytoju taps arba „Gazprom-Media“, arba bendrovės, susijusios su Jurijumi Kovalčuku.
„Kremlius „Vedomosti“ akcininkuose įžvelgia užsienio valstybių įtaką,“ – interviu kalbėjo laikraščio vyr. redaktorė Tatjana Lysova. – „WSJ priklauso JAV, o FT – Didžiajai Britanijai. Jie norėtų, kad laikraštį valdytų rusas, kad jie turėtų kam paskambinti.“
„Dmitrijus Peskovas, Valdimiro Putino atstovas spaudai, pareiškė, kad „Vedomosti“ likimą spręs „rinkos procesai“. „Mes nežinome, kas atsitiks su „Vedomosti“, kas juos pirks,“ – pareiškė jis telefonu.
Analitikė Maša Lipman priminė, kad per paskutinius mėnesius valdžiai pavyko pasiekti „lenta.ru“ vyr. redaktoriaus atleidimo ir faktinio televizijos „Dožd“ išstūmimo iš rinkos. „Anksčiau Kremlius leisdavo krūvelei intelektualų pasireikšti. Dabar mes judame prie „nulinės tolerancijos“,“ – sakė M. Lipman.
Televizijos „Dožd“ įkūrėjas Aleksandras Vinokurovas pažymėjo: „Elitas skaito „Vedomosti“ kiekvieną dieną, tai būtent tie skaitytojai, kurie yra būtini norint daryti poveikį šalyje.“