Čekijos sostinėje Prahoje nuo šiol eilės tik prie koronaviruso testavimo punktų. Nuo pirmadienio šalyje įvedamas iki šiol pats griežčiausias karantinas. Praėjusią savaitę nauji susirgimų atvejai tenkantys 100 tūkst. gyventojų tapo didžiausi pasaulyje.
„Todėl meldžiu ir prašau jūsų – suprantu, kad mūsų vyriausybė padarė daug klaidų praeityje, tačiau prašome dar vienos galimybės, kad kartu ištvertume šią tris savaites truksiančią nepaprastąją padėtį“, – sako Čekijos premjeras Andrej Babis.
Šalies specialistai perspėja, kad net ir įvedus griežtus ribojimus susirgimai jau netrukus sieks 20 tūkst. naujų atvejų kiekvieną dieną – 10 kartų daugiau nei kaimyninėje Vokietijoje. Viso šalyje virusu jau užsikrėtė vienas iš dešimties čekų. Žmogiškoji pandemijos kaina taip pat milžiniška. Spalį Čekijoje virusus buvo nusinešęs 600 žmonių gyvybes, šiandien šis skaičius jau siekia 20 tūkst.
„Į ligoninę guldomų žmonių skaičius pakilo šimtais procentų. Kasdien atvežama 40-50 žmonių, su šiuo skaičiumi tiesiog neįmanoma susitvarkyti, tačiau mes turime tai padaryti“, – sako vyriausias Sokolovo ligoninės gydytojas Martin Starka.
Čekijos ligoninėms atsidūrus ties griūties riba, prie jau įprastų karantino taisyklių čekams uždrausta keliauti tarp savivaldybių, o į kitas šalis tik dėl neatidėliotinų darbo reikalų ir esant reikalui pasirūpinti artimųjų sveikata. Šalyje itin sparčiai plinta ne tik labiau užkrečiama Britiška kornaviruso atmaina. Praėjusią savaitę aptikta ir Pietų Afrikoje pradėjusios plisti atmainos atvejų.
Belgijoje, kuri laikoma viena labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusia šalimi pasaulyje, taip pat nerimo nuotaikos. Tris mėnesius naujų susirgimų skaičiams nedidėjant manyta, kad situacija stabilizavosi. Dėl to net planuota palengva lengvinti suvaržymus.
Deja, viltis išgaravo hospitalizuojamų asmenų skaičiui pastarosiomis dienomis šoktelėjus ko ne dvigubai: „Vien vakar į ligonines paguldyta beveik 200 asmenų. Tai skaičius, kurio jau seniai nematėme.“
Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose Atstovų Rūmai patvirtino jau trečią koronaviruso pandemijos padarinių švelninimo planą. Jį palaikė 219 demokratų. Prieštaravo 214 respublikonų ir du į varžovų stovyklą perbėgę demokratai. Visgi šalies ekonomikai gelbėti pritarta skirti 1,9 trln. dolerių.
„Praėjus daugiau nei metams nuo pandemijos ir eknominės krizės pradžios, amerikiečiai turi žinoti, kad jų valdžia išties pagalbos ranką. Ir kaip sako prezidentas Bidenas, pagalba yra pakeliui“, – sako Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi.