• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies laukus ir pievas šiuo metu puošiančios įvairiausios gėlės ir jų žiedai ne tik džiugina akį, bet pelnytai išgyvena savo tikrąjį kulinarinį atgimimą.

Šalies laukus ir pievas šiuo metu puošiančios įvairiausios gėlės ir jų žiedai ne tik džiugina akį, bet pelnytai išgyvena savo tikrąjį kulinarinį atgimimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalies laukus ir pievas šiuo metu puošiančios įvairiausios gėlės ir jų žiedai ne tik džiugina akį, bet pelnytai išgyvena savo tikrąjį kulinarinį atgimimą. Ne veltui viena patarlė sako, kad nauja – tai pamiršta sena. Gėlės nuo seno puikavosi įvairių šalių kulinarijoje – jas mėgo senovės egiptiečių, romėnų, graikų virėjai, jomis patiekalus gardina bei puošia ir šiuolaikiniai japonų kulinarai. Tokiais patiekalais vaišinami net aukščiausio rango svečiai.

REKLAMA

Prieš naudojant gėles maistui, svarbu žinoti tam tikras taisykles, padėsiančias visapusiškai džiaugtis šiomis nuostabiomis gamtos dovanomis. Kai kurios gėlės gali būti nuodingos, tad valgykite tik gerai žinomas gėles. Nevalgykite gėlių, pirktų gėlių parduotuvėse arba turguose, maistui naudojamos tik specialiai auginamos gėlės. Nerinkite gėlių pakelėse, netoli pramonės objektų ar mieste. Žieduose gali būti įvairių vabzdžių, todėl prieš vartojant, žiedus trumpam panardinkite į sūrų vandenį. Arba prieš pradedant konservuoti, žiedus kelioms valandoms paberkite ant balto audinio – taip paprasčiau bus pastebėti, ar juose nėra gyvių. Būtina pašalinti žiedų kuokeles ir piesteles. Jei sergate astma arba esate kam nors alergiški, prieš vartodami gėles turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

REKLAMA
REKLAMA

Gėlių paruošimas konservuoti nėra sudėtingas. Jei žiedlapiai labai dideli, juos geriau karpyti žirklėmis nei pjaustyti peiliu. Būtina nukirpti baltąjį žiedlapių pagrindą, nes jis gali suteikti kartumo.

Valgomos gėlės: saulutės, kiaulpienės, viendienės, tikrosios našlaitės, vaistinės ramunės, bijūnai, chrizantemos, rožės, dobilai, jazminai, alyvos, žibuoklės, medetkos, šeivamedžio žiedai, rugiagėlės, gvazdikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuodingos gėlės: dėmėtosios nuokanos, laukinės vyšnios, valgomosios bulvės, aviniai pelėžirniai, lobelijos, pakalnutės, vilkdalgiai, rytiniai hiacintai, koralinės kiauliauogės, anemonai, kvapieji žirneliai, ragainės ir kt.

Paprastas gėlių sirupas

Gėlės, vanduo, cukrus.

Gėlių sirupui geriausia naudoti šviežias, ne džiovintas gėles. Išverdame tirštą sirupą iš vandens (2 tūrio dalys) ir cukraus (3 tūrio dalys), suberiame 2–3 tūrio dalis žiedlapių. Užviriname ir verdame

10–15 minučių. Perkošiame ir supilstome į butelius. Laikome šaltoje, vėsioje vietoje apie

3 savaites. Galime naudoti kaip įprastą sirupą.

REKLAMA

Gėlių medus

Gėlės, medus, vanduo.

Gėlių medui tinkamiausios rožės, gvazdikai, čiobreliai, levandos, našlaitės, juozažolės. Medų sumaišome su žiedlapiais (santykiu 1:1) ir pakaitiname vandens vonelėje (vandens vonelė – netiesioginio kaitinimo būdas. Reikalingi du skirtingo dydžio prikaistuviai. Į didesnį įpilama vandens, jis užvirinamas, o į mažesnį dedami kaitinimui skirti produktai. Mažesnis indas įstatomas į didesnį ir kaitinama reikiamą laiko tarpą) ant mažos ugnies 15–20 minučių. Supilstome į švarius stiklainius ir laikome šaltoje, tamsioje vietoje. Galime vartoti po 2 savaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų