Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Eidami per perėją žmonės greičiausiai nė nesusimąsto, kad įprasti kelio ženklai, pasak kai kurių konservatorių Seime, yra sovietinis palikimas. Ir tokius ženklus privalu keisti.
Ženklus reikia keisti, pasak konservatorių, todėl, kad tokius pat kelių eismo ženklus naudoja rusai ir baltarusiai. O mes nenorime būti į juos panašūs.
Maskvoje ženklai panašūs
„Lietuviški, rusiški ir baltarusiški iš esmės vienodi. Va lenkų kur yra skirtumas, jie turi oranžinį. Pasak specialistų, jis yra geriau matomas žmogaus akiai, tai čia galima diskutuoti“, – pasakoja konservatorius Andrius Vyšniauskas.
Palyginus kelio ženklus Lietuvoje ir Rusjos sostinėje Maskvoje, panašumų matoma daug, ypač su pėsčiųjų perėjos ženklais.
Kelio ženklai Lenkijoje ir Latvijoje kitokie.
„Estai turi briedį, latviai turi elnią. Nežinau, kodėl taip yra, gal pas estus daugiau briedžių. Nes pas mus briedžių gan nedaug. Stirnų daugiau, elnių daugiau“, – sako A. Vyšniauskas.
Konservatorius Vyšniauskas sako, kad dėl to Lietuva atsilieka nuo savo kaimynų latvių ir estų – ženklai pas juos gražesni ir sovietmečio esą jau neprimena.
„Mes vis dar gyvename, šioje srityje, Sovietų Sąjungoje“, – teigia konservatorius Vyšniauskas.
Visgi iškelta kelio ženklų problema užkliūva ne visiems.
„Kai aš galvoju apie sovietizmą ir vakarietiškumą, tai aš galvoju, kad čia yra paskutinis dalykas man kylantis į galvą, kaip kažkokio sovietinio laikotarpio reliktas“, – kalba KTU fakulteto dekanas Ainius Lašas.
Žmonės piktinasi dėl pinigų
Stebisi tokiomis konservatorių idėjomis ne tik politologas, bet ir mūsų gatvėje kalbinti žmonės. Esą valdžia jau nebeturiu kuo užsiimti:
„Teisingai sugalvojo. Ką konservatoriai sugalvoja, tas viskas gerai. Ypač jei prisidėjo Landsbergis, tai visai gerai.“
„Ženklai yra ženklai, o pinigus galima išleisti kitoje vietoje.“
„Tai yra svarbesnių gyvenime ir valstybėje klausimų, kuriuos reikia spręsti. Mintis, kad reikia keisti, žmonės, tikriausiai, iš neturėjimo ką veikti, sugalvoja.“
„Iškėlus šią diskusiją aš susilaukiau labai daug komentarų ir pikčiausi komentarai iš žmonių, kurie dažniausiai yra rusakalbiai. Ir iš to pokalbio, diskusijos, matai, kad sovietinė nostalgija vis dar yra gaji“. – teigia A. Vyšniauskas.
Kiek tai kainuos, Vyšniauskas atsakymo tikslaus neturi. Tik sako, kad nebrangu.
Daugiau sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.