• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tėvynės sąjungos frakcija įpareigojo savo atstovus Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje dalyvauti komisijos posėdžiuose kol bus atleisti iš pareigų.

REKLAMA
REKLAMA

"Kol nėra sudaryta nauja Etikos ir procedūrų komisija, o Seimas nepriėmė sprendimo dėl dabartinių komisijos narių pareiškimų atsistatydinti, jie turi atlikti jiems įstatymo numatytą pareigą dalyvauti komisijos posėdžiuose", - rašoma konservatorių pranešime.

REKLAMA

Konservatoriams komisijoje atstovauja du nariai - Antanas Matulas ir Antanas Napoleonas Stasiškis.

A. Matulas BNS sakė vykdysiąs frakcijos sprendimą, nes kitaip pažeistų Seimo Statutą.

"Frakcijos toks sprendimas yra, aš esu atsakingas Seimo narys ir visiškai suprantu, kad kol nėra Seimo sprendimo atleisti, aš privalau dalyvauti Etikos komisijos posėdžiuose ir dalyvausiu", - ketvirtadienį aiškino politikas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu ketvirtadienį ryte turėjęs būti Etikos ir procedūrų komisijos posėdis neįvyko nesusirinkus kvorumui.

Etikos ir procedūrų komisijos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau nei 7 iš 12 komisijos narių. Tačiau ketvirtadienį į posėdį atvyko tik skandalingu vojažu į Maskvą pagarsėjusi "darbietė" Romualda Kšanienė, jos bendrapartietis Manfredas Žymantas, liberaldemokratas Remigijus Ačas ir socialdemokratas Jonas Juozapaitis, kuris teigė "tik nuėjęs pasižiūrėti, kas vyksta".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Matulo teigimu, ketvirtadienį posėdyje jis nedalyvavęs, nes R.Kšanienė eilinį kartą parodė savo blogus organizacinius sugebėjimus - esą buvo sutarta, kad posėdis įvyks ketvirtadienį po pietų, bet trečiadienį vakare esą buvo išsiuntinėtos trumposios SMS žinutės apie paankstintą posėdžio laiką.

REKLAMA

"Buvau suplanavęs kitą renginį, pasikvietęs krūvą žmonių, ir aš tiesiog techniškai negalėjau", - BNS sakė A. Matulas.

Etikos komisija pradėjo byrėti, kai Seimui praėjusią savaitę dėl skandalingo vojažo į Maskvą nepavyko atstatydinti komisijos vadovės R. Kšanienės.

Apie pasitraukimą paskelbus devyniems komisijos nariams, joje be R. Knašienės liko jos bendrapartietis M. Žymantas ir liberaldemokratas R. Ačas.

REKLAMA

Seimo Etikos ir procedūrų komisija sudaro 12 narių, kurie į ją skiriami proporcinio atstovavimo principu - tai yra joje atstovaujama kiekvienai parlamentinei frakcijai.

Pastarąją sudaro 2 valstiečiai liaudininkai, 2 konservatoriai, tiek pat "darbiečių" bei socialdemokratų, 1 liberalcentristas, taip pat 1 Liberalų sąjūdžio atstovas, 1 socialliberalas ir 1 atstovą turėjo liberaldemokratai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Byrant komisijai, ji neatlieka savo funkcijų - ketvirtadienį pasibaigė terminas, iki kurio ji turėjo apsvarstyti Seimo pirmininko Viktoro Muntiano raginimą apsvarstyti vadinamojo Liustracijos įstatymo priėmimo procedūras.

Spalio 19 dieną Seimo pirmininkas paprašė komisijos įvertinti 30-ties Seimo narių pareiškimą, kad priimant Liustracijos įstatymą buvo padaryta daugybė procedūrinių pažeidimų.

REKLAMA

Pagal Seimo Statutą, gavusi prašymą Etikos ir procedūrų komisija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas turi pateikti Seimui išvadas ir pasiūlymus.

Tačiau Statutas nenumato, kaip elgtis, jei klausimas per numatytąjį terminą nėra apsvarstomas, bet, anot teisininkų, jei per nustatytą terminą Etikos ir procedūrų komisija nepriima sprendimo ir nepateikia jokios išvados, Seimo pirmininkas turi galimybę kreiptis tiesiogiai į Seimą.

Seimo priimti įstatymai įsigalioja po to, kai juos pasirašo ir oficialiai paskelbia prezidentas, jeigu pačiais įstatymais nenustatoma vėlesnė įsigaliojimo diena, tačiau V. Muntianas, paprašęs byrančios komisijos išvadų, sulaikė įstatymo perdavimą prezidentui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų