Kovoms Sirijoje vis intensyvėjant, abi konflikto pusės ėmėsi kovos ir kibernetinėje erdvėje. Dažniausiai bandoma skleisti dezinformaciją ir gandus, siekiant pakeisti tikrąją padėtį mūšio lauke.
Praėjusį penktadienį naujienų agentūra „Reuters“ laikinai panaikino galimybę tinklalapyje „www.Reuters.com“ rašyti tinklaraščius, nes be leidimo pasirodė tinklaraštis su melagingais pranešimais apie Sirijos opozicijos pralaimėjimus. Sekmadienį naujienų agentūra sustabdė socialinio tinklo paskyrą „@ReutersTech“, nes kažkas jį užgrobė skelbė žinutes apie Laisvosios Sirijos armijos pralaimėjimus. Abu incidentai tiriami.
Tai ne pirmas kartas kai B. Assado šalininkai puola stambų žiniasklaidos šaltinį ar kitą organizaciją. Tačiau B. Assado vyriausybė taip pat yra patyrusi nuostolių kibernetiniame kare. Internetinių įsilaužėlių grupuotė „Anonymous“ teigė, kad jie pagrobė tūkstančius Sirijos valdžios elektroninių laiškų, įskaitant B. Assado susirašinėjimą su žmona. Vėliau šie elektroniniai laiškai buvo paviešinti tinklalapyje „WikiLeaks“.
Manoma, kad Sirijos opozicija taip pat bando skleisti gandus apie savo oponentus. Pirmadienio popietę socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje, kuri neva priklauso Rusijos diplomatui, buvo paskelbta, kad B. Assadas žuvo. Vėliau Rusijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad pranešimas buvo melagingas.
B. Assado oponentai skleidžia dezinformaciją norėdami pritraukti daugiau dezertyrų, tuo tarpu vyriausybė siekia, kad opozicija nesulauktų daugiau paramos iš užsienio. Šiuo metu Sirijos sukilėlius palaiko Turkija, Saudo Arabija ir Kataras.