• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Totalitarinėje Šiaurės Korėjoje pirmadienį paskelbta visuotinė gyventojų mobilizacija į darbo būrius.

REKLAMA
REKLAMA

Viena uždariausių pasaulio valstybių, vadovaujama Korėjos darbo partijos ir jos lyderio Kim Čen Iro (ofi cialiai tituluojamo didžiuoju vadu), jau daug dešimtmečių veda šalį link „šviesaus komunistinio rytojaus“.

REKLAMA

Vietoj poilsio – darbo būriai

Vienas būdų įgyvendinti partijos direktyvas – dirbti nepakeliant galvos nuo aušros iki tamsos ir be savaitgalių. Beveik 24 milijonai Šiaurės Korėjos gyventojų ir taip turi tik vieną laisvą dieną per savaitę, tačiau dabar partija eilinį kartą „pakvietė“ žmones atsisakyti ir šio malonumo bei dirbti viršvalandžius. Visą savaitę plušę savo pagrindinėse darbovietėse, savaitgaliais žmonės, suburti į darbo brigadas, vyks į statybas arba padės kaimo gyventojams nuimti derlių. Dalis miesto gyventojų, ypač – mokslininkų, tarnautojų, kurių darbas nėra tiesiogiai susijęs su gamyba, į kaimus siunčiami ilgesniam laikui ir turės laukuose dirbti nuo aušros iki tamsos.

REKLAMA
REKLAMA

„150-ies dienų darbo tarnyba“ baigsis gruodžio 30 d. Šiemet tai jau antra tokia masinė mobilizacija Šiaurės Korėjoje. Pirmoji truko beveik visą pirmą šių metų pusmetį. Savo šeimomis daugelis komunistinės valstybės gyventojų pasidžiaugti nespėja – kol tėvai triūsia priverstiniuose darbuose statybose ar laukuose, jų atžalos priverstos gyventi savaitiniuose vaikų darželiuose ir internatų tipo mokyklose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Partija skelbia laimėjimus

Pirmąją šių metų darbo mobilizaciją partijos vadovai įvertino kaip „labai sėkmingą“. Valstybinė naujienų agentūra pranešė: „Sutelkę jėgas, darbo žmonės smarkiai padidino darbo našumą, anglies iškasė 1,4 karto daugiau nei įprasta ir vien sostinėje Pchenjane pastatė butus šimtui tūkstančių šeimų. Jokios užsienio jėgos nepaveiks besąlygiško mūsų žmonių tikėjimo partija!“

REKLAMA

Pietų Korėjoje, atidžiai sekančioje savo totalitarinės šiaurinės kaimynės veiksmus, įsikūrusios agentūros DNK atstovai pareiškė, kad, jų duomenimis, pirmoji darbo mobilizacija Šiaurės Korėjoje šiemet buvo ne itin sėkminga, nes šimtai tūkstančių žmonių, nusiųstų į statybas, sėdėjo be darbo, mat statybinių medžiagų gamyklos nesugebėjo įvykdyti „savanoriško įsipareigojimo“ penkiasdešimčia procentų padidinti gamybą.

REKLAMA

Mobilizacija derliui nuimti

Dabartinė rudeninė mobilizacija labiau orientuota į derliaus nuėmimą. „Nei viena daržovė, nei viena bulvė neturi likti laukuose“, – skelbia mobilizacijos organizatoriai. Maisto išteklių trūkumas beveik 24 milijonus gyventojų turinčioje šalyje jau seniai yra viena aktualiausių problemų. Dalį maisto produktų (visų pirma – ryžių) komunistinė valstybė gauna kaip labdarą iš užsienio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Izoliuota, branduolinių ambicijų neslepianti Šiaurės Korėja yra viena labiausiai militarizuotų pasaulio valstybių. Kariuomenei, kaip ir priverčiamajam darbui, šiaurės korėjiečiai turi skirti itin daug laiko. Pašaukti į kariuomenę, socialistinės šalies jaunuoliai tarnauja nepalyginamai ilgiau nei kurioje nors kitoje pasaulio šalyje. Oro gynybos pajėgose šauktiniai tarnauja 3–4, kariniame laivyne 5–10, o sausumos pajėgose – nuo 5 iki 12 metų.

Daumantas Musnickas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų