1968 metų gruodžio 9 d. buvo pademonstruotas pirmasis pasaulyje kompiuterio valdymo įrenginys, be kurio šiandien neapsieina nė vienas vartotojas: Kalifornijoje vykusioje interaktyvių įrenginių parodoje debiutavo kompiuterinė pelė.
Pelės patentas, gautas 1970 m., priklauso išradėjui Douglui Engelbartui. Tuo metu tai buvo didelis medinis įrenginys su dviem ratukais ir trim mygtukais. Pirmuoju kompiuteriu, su kuriuo komplekte vartotojai rado pelę, tapo „Xerox 8010 Star Information System“ – jis buvo pristatytas 1981 metais.
Iš pradžių „Xerox“ kompiuterinė pelė kainavo 400 JAV dolerių, tad šiandien, atsižvelgus į infliaciją, ji kainuotų beveik 1000 dolerių. 1983 m. savo firminę vieno mygtuko pelę išleido kompanija „Apple“, kuriai pavyko šio įrenginio kainą sumažinti iki 25 dolerių.
Populiarumas atėjo tuomet, kai dienos šviesą išvydo „Apple“ kompiuteris „Macintosh“, o vėliau – IBM PC su operacine sistema „Microsoft Windows“.
Deja, D. Engelbartas šiandieninio pelės gimtadienio nesulaukė – jis mirė 2012 m. vasarą sulaukęs 88 metų amžiaus. Reikia tikėtis, kad jo išradimas tarnaus asmeninių kompiuterių naudotojams dar ne vienerius metus nepaisant ypač spartaus mobiliųjų įrenginių populiarėjimo.