Į 2015 m. Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną įrašyti 39 nauji vaistiniai preparatai (iš jų 4 lygiagretaus importo vaistai). Iš viso naujajame kainyne yra 1 992 vaistiniai preparatai iš jų 78 lygiagretaus importo vaistai. 150 vaistų sumažėjo gamintojo deklaruotos kainos, 273 grupėse sumažėjo bazinė kaina, iš viso bazinė kaina sumažėjo 1 300 vaistų, 7 vaistiniams preparatams deklaruotas kainas derybų metu leista padidinti.
Siekiant užtikrinti, kad nedidėtų pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams, farmacijos kompanijoms yra sudarytos galimybės Valstybinei ligonių kasai mėnesį nuo Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno patvirtinimo teikti prašymus dėl nuolaidos taikymo paciento priemokai. Todėl tikslūs pacientų priemokų dydžiai paaiškės jau po gegužės 4 d. įsigaliojus 2015 m. kainynui. Praktika rodo, kad tokia priemonė efektyviai padeda mažinti pacientų priemokas, nes 2014 m. nuolaidos buvo deklaruotos net 869 vaistams (426 vaistams, kompensuojant juos 100 proc. lygiu, priemokų visai nebuvo).
Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė prašo pacientų einant į vaistinę nepamiršti, kad vaistininkai privalo informuoti gyventojus apie jam reikalingų vaistų grupės kainas, sudaryti galimybes rinktis. Pasak ministrės, žmonės turėtų žinoti arba drąsiai klausti vaistininko kodėl ženkliai skiriasi vaistų priemokos, kuo skiriasi etiniai nuo generinių vaistų.
„Žmonės vaistinėse turėtų būtinai pasinaudoti monitoriais, kuriuose galima pasirinkti vaistus su mažesne priemoka. Ir būtinai turėtų prisiminti, kad brangesnis nebūtinai yra geresnis. Šis posakis ypač tinka vaistams“, – pabrėžia ministrė R. Šalaševičiūtė.