• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija, kuri gilinasi į viešai pasirodžiusią informaciją apie galimą žurnalistų pokalbių telefonu pasiklausymą, dar neturi duomenų, kiek žurnalistų galėjo būti pasiklausoma.

REKLAMA
REKLAMA

"Kol kas tokių duomenų neturime, kviesime žurnalistus, kurie viešai kalbėjo, kad jų pokalbių yra klausomasi. (...) Į kitą posėdį kviesime ir kitus šioje istorijoje minimus asmenis, rašysime raštus ir bandysime išsiaiškinti. Visa informacija, kiek ir ką pavyks išsiaiškinti, žinoma, bus pateikta. Šiandien žinome tik tiek, kiek ir jūs, kiek buvo paskelbta spaudoje", - po pirmadienį surengto parengiamojo komisijos posėdžio žurnalistams sakė komisijos pirmininko pavaduotoja Dalia Kuodytė.

REKLAMA

Pirmadienį buvo planuojama į komisijos posėdį pakviesti Generalinės prokuratūros, Valstybės saugumo departamento darbuotojus, Pilietinės visuomenės instituto direktorių Darių Kuolį, tačiau darbotvarkė buvo pakoreguota.

"Pakoregavome darbotvarkę, norėdami, kad komisijos nariai truputėlį išsamiau, nuosekliau aptartų žingsnius, kuriuos mes dabar turėtume daryti šioje situacijoje", - sakė D. Kuodytė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji nesiėmė spręsti, ką šioje istorijoje konkrečiai gali nuveikti Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija. "Manau, kad šitas tyrimas ir parodys, ar šita komisija gali ką nors padaryti, ar būtina keisti teisės aktus, siekiant kažkokio efektyvesnio komisijos darbo", - sakė D. Kuodytė.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisiją, prašydama ištirti viešumoje paskelbtą informaciją apie žurnalistų pokalbių telefonu pasiklausymą ir apie tyrimo rezultatus informuoti visuomenę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Manau, kad ši komisija tikrai turėtų sureaguoti į tokius viešus pareiškimus. Oficialiai kreipiausi į tą komisiją, prašydama, kad būtų atliktas tyrimas. Jeigu taip yra iš tikrųjų, tai yra skandalas, jeigu tai yra netiesa - tai irgi yra skandalas. Tam, kad turėtume objektyvią informaciją ir atsakytume - taip ar ne, tam ir paprašyta būtent operatyvinės veiklos komisijos, kad ji atliktų tyrimą. Komisija turėtų konstatuoti, ar taip buvo, ar nebuvo", - žurnalistams yra sakiusi I. Degutienė, primena ELTA.

REKLAMA

Informaciją apie galimą žurnalistų pokalbių telefonu pasiklausymą paskelbė Pilietinės visuomenės instituto direktorius, Piliečių santalkos pirmininkas D. Kuolys. Jis teigė turįs duomenų, kad Valstybės saugumo departamento darbuotojai klausosi tam tikrų žurnalistų pokalbių telefonu. Pasak D. Kuolio, klausomasi tų žurnalistų, kurie viešai kėlė klausimus dėl karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje.

D. Kuolio duomenimis, žurnalistų pokalbių klausymasis prasidėjo po saugumo karininko V. Pociūno žūties Baltarusijoje ir tęsiasi iki šiol, o sankcijas šių pokalbių klausymuisi esą išduodavo Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Anatolijus Mirnas ir Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Boleslovas Kalainis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų