Tokios kolegų reakcijos politikas sulaukė, kai pasiūlė negaišti laiko svarstant Atmintinų dienų įstatymo pataisos projekto.
„Praėjusioje kadencijoje jau bandžiau tai daryti, nes man būdavo labai keista, kai per vieną posėdį svarstydavome dvi ar tris atmintinas dienas. Tai užtrukdavo po pusę dienos. Šis įstatymas jau yra svarstytas beveik 700 kartų. Kiek dėmesio tai sulaukia? Gal Seimas neturi ką veikti? Man tai parodo Seimo narių kompetenciją. Jeigu jie gali skirti dėmesį tokiems paprastiems dalykams, kuriuos nutarti gali pačios bendruomenės, atrodo keista“, – portalui balsas.lt sakė K. Masiulis.
Jo teigimu, šis įstatymo projektas yra aiškus visiems Seimo nariams, todėl prie jo svarstymo yra sugaištama tiek daug laiko. „Susiduriu su tokiu paradoksu: kai siūlai, svarstai labai sudėtingą įstatymą, dažniausiai jo nesupranta nei visuomenė, nei žiniasklaida. Todėl nesulauki dėmesio ir pagarbos. O Atmintinų dienų įstatymas yra labai paprastai suvokiamas dalykas. Bet pasakykite, ar dvidešimt su viršum metų tie patys ugniagesiai neminėdavo Šv. Florijono dienos? Šventė. Bažnytiniame kalendoriuje ji yra, - kalbėjo Seimo narys. – Kokių tik tų dienų ten nėra. Yra ir keistesnių. Greitu metu turėsime per vieną dieną kelias šventes. Seimas turėtų patvirtinti valstybines šventes, kadangi tomis dienomis yra nedirbama, o ką žmonės turi minėti – ne Seimo reikalas.“
Pasak K. Masiulio, politikų įsikišimas į visuomenės gyvenimą turėtų būti mažas. „Moderni visuomenė pasižymi tuo, kad mažėja parlamento vaidmuo, visuomenė tampa savivaldi. Šventes pati visuomenė gali susitvarkyti“, – dėstė K. Masiulis.
Įregistruoti projektą dėl Atmintinų dienų įstatymo panaikinimo politikas viliasi artimiausiu metu. „Nemanau, kad šis projektas praeis, tačiau žinau, kad kartais reikia viską kartoti daug kartų, kol žmonės pradeda suprasti. Nepamirškime, kad Seimas yra brangi institucija. Atmintinų dienų įstatymas yra svarstytas tiek laiko, kad užtektų visai Seimo sesijai. Taip dirbti negalima. Ar neturime svarbesnių dalykų?“ – klausė politikas.