• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol žmogus gydosi, papuošalai tegul pailsi

Mirus 85-erių metų moteriai, dingo jos papuošalai. Teigiama, kad praėjusių metų spalio 17-ąją.taip atsitiko Kėdainių ligoninėje. Ar tai tiesa ir kas dėl to kaltas, šiomis dienomis pradėjo tirti Policijos komisariato pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Bylos nebuvo nė vienos

Ikiteisminį tyrimą policija pradėjo tik vasario 21-ąją, gavusi medžiagą iš rajono prokuratūros, tad pareigūnai kol kas nesiima komentuoti įvykio.

REKLAMA

Nieko konkretaus apie tai negalėjo papasakoti ir Kėdainių ligoninės vyriausiasis gydytojas Stasys Skaumimas, tačiau jis neneigė teorinės tokio įvykio galimybės.

Stasys Skauminas pataria ligoniams papuošalų ir kitokių vertingų daiktų į ligoninę nesinešti.
/Ramūno Kazakevičiaus nuotrauka/

REKLAMA
REKLAMA

,,Visiškai neatmetu, kad taip galėjo atsitikti. Teoriškai papuošalus ar kitus vertingus ligonio daiktus gali paimti palatos kaimynai, kiti ligoniai, lankytojai ir net darbuotojai, nors pastaroji versija – mažiausiai tikėtina“, – sako ligoninės vadovas.

Stasio Skaumino teigimu, per devyniolika jo vadovavimo ligoninei metų nepasitaikė nė vieno atvejo, kad būtų, kaip sakoma, ,,už rankos pagautas“ kuris nors darbuotojas arba būtų liudijama, kad jis tai padarė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

,,Nebent skyriuose tuos atvejus išsiaiškindavo, o aš net nesužinodavau. Bet kad būtų iškelta byla – su įrodymais, su viskuo – to dar nebuvo“, – tvirtina ,,Rinkos aikštės“ pašnekovas.

Kai žmogus – be sąmonės

Paklaustas, ar dažnai pasitaiko pretenzijų ligoninei dėl pradingusių papuošalų, pinigų ar kitų vertybių, Stasys Skauminas atsakė, kad ligoninė retai imasi saugoti tokius ligonių daiktus, o saugodama daro tai pagal nustatytą tvarką, todėl ir pretenzijų nepasitaiko.

REKLAMA

Žmogus be sąmonės, į ligoninę atvežtas svetimo žmogaus – štai tas retokas atvejis, kai medikams tenka imtis atsakomybės už ligonio daiktus.

Vyriausiojo gydytojo teigimu, tokiais atvejais priėmimo skyriuje dviem egzemplioriais sudaromas ligonio turimų daiktų aprašas, kurį pasirašo mažų mažiausiai du darbuotojai, o tada daiktai padedami saugoti į skyriaus, į kurį žmogus guldomas, seifą.

REKLAMA

,,Jeigu be sąmonės žmogų į ligoninę atveža artimas jo giminaitis, aprašų nedarome ir daiktų neimame saugoti. Manome, kad artimasis gali tais daiktais pasirūpinti. Kas kita, jei sąmonę praradusį žmogų atveža policija, greitoji pagalba, kaimynai, mažiau pažįstami ar net nepažįstami žmonės“, – nustatytą tvarką aiškina ligoninės vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prireikus saugomi seife

Jeigu į ligoninę netikėtai patekęs žmogus turi sąmonę, jo daiktais medikai ir personalas nesirūpina, išskyrus viršutinius drabužius ir apavą, kurie su aprašu paprastai saugomi specialioje rūbinėje.

,,Ligonis užpildo specialų blanką, kuriame nurodo, kam galime apie jį teikti informaciją, kam pranešti apie tai, jog jis – ligoninėje. Po mūsų pranešimų ligonį paprastai aplanko artimieji ir paima viską, ko jis nenori su savimi turėti“, – sako Stasys Skauminas.

REKLAMA

Kartais pasitaiko, kad ligonio dar nebūna aplankę artimieji, o jį reikia operuoti ar dar kažką daryti, tada ligonis gali paprašyti skyriaus vyriausiosios slaugytojos, kad jo daiktai būtų laikinai padėti į seifą. Tokiais atvejais irgi sudaromas daiktų aprašas, kurį pasirašo ir pats jų savininkas.
,,Bet tokie dalykai daromi tik ligonio iniciatyva. Jeigu jis neprašo pasaugoti daiktų, medikai to daryti nesisiūlo“, – perspėja ligoninės vadovas.

REKLAMA

Gal pasipuošus ir smagiau

Vadinamieji planiniai ligoniai, kurie į ligoninę gula iš anksto apie tai žinodami, už visus savo atsineštus daiktus atsako patys. Saugoti specialioje rūbinėje priimami tik jų viršutiniai drabužiai ir apavas.

,,Žmonės turėtų žinoti, kad ligoninėje nėra saugojimo kamerų jų papuošalams ar brangenybėms ir kad visa tai verčiau palikti namuose“, – pabrėžia vyriausiasis gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat perspėja, kad žmonės, atėję į vadinamąją polikliniką arba lankyti ligonių ir pasikabinę rūbinėje striukes ar paltus, nieko vertinga neturėtų palikti kišenėse.

,,Mes kišenių netikriname, neįsitikiname, kas jose yra, ir už paliktus daiktus neatsakome. Žmogus gali tvirtinti turėjęs nors ir milijoninę sumą – mes to nežinome“, – sako Stasys Skauminas.

REKLAMA

Vis dėlto pacientų ar lankytojų kišenes neretai tenka patikrinti. Taip atsitinka, kai žmogus pameta rūbinėje išduotą žetoną ir turi raštu smulkiai apibūdinti ne tik savo drabužį, bet ir kišenių turinį.

Vyriausiasis gydytojas juokiasi, kad maždaug pusei žetonus pametusių žmonių to daryti neprireikia. Jo kabinete paprašytas atidžiai patikrinti savo kišenes ar rankinės turinį, kas antras išsiblaškėlis nudžiunga žetoną vis dėlto radęs.

Jovita Žebrauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų