Seimo frakcijos jau anksčiau yra reiškusios abejonių dėl pateikiamo kandidato. Valdantiesiems užkliuvo P. Malakausko deklaruojamos dešiniosios pažiūros, konservatoriai sakė užduosią kandidatui tuos pačius klausimus kaip ir kitiems: dėl korupcinių procesų tyrimo, abejotino adekvatumo departamento vadovo pavaduotojų korpuso, A. Pociaus slepiamų pažymų bei iš departamento (už liudijimą Seimo komitetui) išvaikytų pareigūnų likimo.
Pats V. Adamkus sako kito kandidato neturįs ir, jei P. Malakauskas patvirtintas nebus, jis kito žmogaus nebeieškosiąs. „Panoramai“ prezidentas sakė, jog tuomet kandidatą turės rasti pats Seimas.
Prezidento patarėjas Lauras Bielinis anksčiau sakė, jog nepatvirtinus teikiamo kandidato, VSD toliau vadovaus A. Pocius. Be to, prezidento patarėjas išreiškė didelį susirūpinimą, kad iš pareigų atleidžiamas A. Pocius „neliktų gatvėje“.
Pats prezidentas V. Adamkus, nuo pat skandalo aplink VSD vadovą A. Pocių pradžios, atkakliai ir atvirai – iki pat paskutinio momento – jį rėmė bei pabrėžtinai ignoruodavo bet kokius signalus apie jo veiklos neigiamą įtaką bei abejotiną reputaciją. Parlamentinio VSD veiklos tyrimo pradžioje V. Adamkus atsisakė priimti informaciją apie padėtį departamente norėjusius pateikti Seimo narius.
Seimas dėl P. Malakausko kandidatūros balsuos tik po pusantros savaitės.
Atostogos, kompensacijos, privatizacijos
A. Pocius žurnalistams yra sakęs, kad yra sukaupęs apie 150 dienų neišnaudotų atostogų – t.y. maždaug 5 mėnesius.
Pranešama, kad palikdamas VSD, A. Pocius iš valstybės gaus maždaug 19-35 tūkst. litų dydžio kompensaciją už neišnaudotus penkis mėnesius atostogų. Daugiau išeitinių išmokų jam nepriklauso, preliminariai galvoja prezidento kanceliarijos teisininkai.
Seimas prieš porą savaičių beveik vienbalsiai pritarė prezidento dekretui dėl Arvydo Pociaus atleidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pareigų.
Anksčiau A. Pocius buvo Seimo patvirtintose Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadose apkaltintas iš esmės žlugdęs departamento veiklą. Pirmas bandymas jį atleisti žlugo, kuomet A. Pocius Seimo tribūnoje pasigyrė išaiškinęs daugelį senų rezonansinių nusikaltimų ir politikų už tai puolamas. Vėliau nei vieno savo teiginių A. Pocius pagrįsti nesugebėjo.
Seimui galutinai apsispręsti, kaip manoma, padėjo skandalingas VSD tarnybinių butų privatizavimas už mažesnes nei rinkos kainas, kuriame turto vertintoju buvo su į užsienį pabėgusiu EBSW koncerno vadovu G. Petriku bendradarbiavusi bendrovė.
A.Pocius prezidento parašu galutinai bus atleistas tik tuomet, kai bus apsispręsta dėl naujojo VSD vadovo.