• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš aštuonerius metus, 28-erių klaipėdietė Jūratė Devintinaitė pajautė pirmuosius pakitusios sveikatos požymius. Šių metų pavasarį moteris sužinojo netikėtą diagnozę – trečioji Laimo ligos stadija. Tv3.lt naujienų portalui Jūratė pasakoja, kokie yra pirmieji ligos požymiai, su kokiais sunkumais jai tenka susidurti ir įspėja visus lietuvius. 

Prieš aštuonerius metus, 28-erių klaipėdietė Jūratė Devintinaitė pajautė pirmuosius pakitusios sveikatos požymius. Šių metų pavasarį moteris sužinojo netikėtą diagnozę – trečioji Laimo ligos stadija. Tv3.lt naujienų portalui Jūratė pasakoja, kokie yra pirmieji ligos požymiai, su kokiais sunkumais jai tenka susidurti ir įspėja visus lietuvius. 

REKLAMA

Prieš  aštuonerius Jūratė pajutė pokyčius savo elgsenoje: prasidėjo pykčio priepuoliai, migreniniai, sąnarių skausmai, pakildavo temperatūra. Po daugelio metų trukusio nerimo ir nepilnaverčio gyvenimo, ji kreipėsi į gydytojus.  

„Prašiau siuntimų pas įvairius gydytojus, tačiau išsityrusi, gaudavau pozityvius rezultatus. Daktarai netiesiogiai mane nukreipdavo pas psichiatrą ir sakydavo, kad problema gali būti psichologinė, o ne fizinė. 

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi sirgau depresija, pasireikšdavo panikos priepuoliai, įvairūs skausmai, tad pradėjau lankytis pas psichiatrą ir vartoti antidepresantus“, – sako J. Devintinaitė.

REKLAMA

Moteris sako, kad aštuonerius metus stiprūs migreniniai skausmai ir kiti sveikatos sutrikimai ją aplankydavo beveik kiekvieną dieną. 

„Diena iš dienos kankinausi ir nežinojau ką daryti – nepadėjo antidepresantai ir kitokie vaistai. 

Kadangi aštuonerius metus nežinojau kas su manimi vyskta, netekau vilties ir galvojau, kad, galbūt, tikrai turiu psichologinių sutrikimų 

Visgi save laikau mąstančiu žmogumi, tad supratau, kad nesijaučiu taip tik dėl depresijos. Žmogus savo organizmą jaučia, tad ne retai supranta, kai skausmai iššaukiami psichologinių problemų ir kada jie realūs“, – teigia moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Netikėta ir skaudi diagnozė 

Po ilgų ieškojimų, šių metų pavasarį moteris nuėjo pas endikrinologę, kuri išklausiusi visas jos problemas, patarė išsitirti, nes visi simptomai atitinka šią klastingą Laimo ligą. 

„Gydytoja išklausė visas mano problemas ir sakė: „Jūrate, tavo skydliaukės tyrimai yra geri. Turi išsitirti Laimo ligą, nes visi simptomai atitinka.“ 

Aš iškart pasidariau Laimo ligos tyrimus ir netrukus gavau teigiamus atsakymus. Tada pasidariau brangesnį, išplėstinį tyrimą – jis taip pat buvo teigiamas“, – išgyvenimais dalijasi moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suradus ligos šaknis, Jūratė apsidžiaugė – tai suteikė vilties, kad po daugelio metų nežinios, pavyks išgyti ir iš naujo džiaugtis gyvenimu. Visgi vėliau moters gyvenimas nusidažė tamsiomis spalvomis – trečia ligos stadija, kuri jos organizme bus visą likusį gyvenimą

„Iš pradžių aš džiaugiausi, kad pavyko sužinoti, kodėl jaučiuosi taip blogai. Pradėjau internete skaityti apie šios ligos ypatumus ir dar labiau apsidžiaugiau sužinojusi, kad Laimo liga yra išgydoma. Vėliau apėmė panika, nes sužinojau, kad po tiek metų šios ligos nešiojimo – aš negalėsiu visiškai pasveikti“, – sako ji.

REKLAMA

Liga organizme gali gyventi dešimtis metų 

Moteris teigia, kad pasidomėjusi sužinojo apie šios ligos klastingumą – Laimo liga organizme gali gyventi 20 metų, net ir nejaučiant jokių simptomų. 

„Mano liga organizme gyveno dešimtis metų. Aš nežinau kada susirgau Laimo liga, nes tik vaikystėje prisimenu erkes, kurios man buvo įkandusios. O kitų atvejų, kad išsitraukčiau erkę, nepamenu“, – teigia Jūratė.

REKLAMA

Moteris akcentuoja, kad erkės, būdamos mažytės it adatos galiukas –  jau gali užkrėsti Laimo liga. O susirgus ir ligos nepastebėjus laiku – prasideda antroji ligos stadija, kurios atibiotikais pagydyti jau nebepavyks.  

„Jeigu gyvenime įvyks kažkoks įvykis, dėl kurio nusilps imuninė sistema, tos Laimo ligos sukėlėjos pradės imti viršų ir atsiras ligai būdingi simptomai. 

Tačiau gali būti tokių atvejų, kai erkės ir raudonos dėmės net nematysite. Pavyzdžiui, ji įsisiurbs į galvą arba raudona dėmė tiesiog neatsiras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liaudiškai tariant, varelijos (Laimo ligos sukėlėjos) yra tokios protingos, kad kai gauna atibiotikų, užsidaro į kiautą arba pasislepia raumenyse ir antibioikai, tarsi, atsimuša į kiautą“, – aiškina J. Devintinaitė.

Kai kurie gydytojai į sergančiuosius žiūri skeptiškai 

Moteris pasakoja supratusi, kad Lietuvoje negaus jai reikalingo gydymo. Ne gana to, moteriai teko patirti gydytojų diskriminciją – kai kurie šios ligos nepripažįsta. 

REKLAMA

„Galiu sakyti tiek iš savo, tiek iš kitų, lėtine Laimo liga sergančių pakeleivių patirties, kad ši liga yra gydymoma vienos rūšies atibiotikais, kurie padeda tik neseniai susirgusiems žmonėms. O ka daryti tiems, kurie ja serga ilgiau? 

Supratau, kad Lietuvoje į žmones, kurie serga lėtine Laimo liga, žiūri labai skeptiškai ir kai kurie gydytojai net gi pasišaipo, neigdami šios ligos faktą. 

REKLAMA

Pavyzdžiui, mano šeimos gydytoja, tokios ligos nepripažino ir liepė nerodyti diagnozę patvirtinančių išrašų“, – sako J. Devintinaitė.

Susirgus Laimo liga pasikeitė požiūris į gyvenimą 

Jūratė sako, kad ši skaudi žinia pakeitė požiūrį į gyvenimą – ji  pradėjo mėgautis gamtos grožiu, leisti sau ilsėtis. 

„Aš atsigavau kaip žmogus. Kadangi gydymą planavau pradėti rudenį, mėgavausi. Pamenu, kad nuo tada, kai baigiau mokyklą, neturėjau laisvų vasarų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš džiaugiausi pajūriu, smėliu, gamta, skaičiau knygas, su šuniukais važiavau pasivaikščioti net ir per didelius skausmus“, – sako Jūratė.

Moteris neslepia, kad sergant šia klastinga liga, skausmai yra kasdienybės dalis. Visgi Jūratė nusprendė kovoti su kasdieniniais iššūkiais ir neleisti ligai nugalėti.

„Kai sergi Laimo liga, kiekvieną rytą visi raumenys, sąnariai yra sustingę, tad labai sunku atsikelti iš lovos. Kai aš sužinojau, kad man sunku atsikelti dėl šios ligos, nusprendžiau su ja kovoti ir nepasiduoti skausmui.

REKLAMA

Eidavau pasivaikščioti prie jūros ar pasišildyti saulėje, nes kai šilta, sąnarių neskauda. Kai dingo nežinomybė, pradėjau dažniau šypsotis ir mėgautis kiekviena akimirka, kai man neskauda“, – išgyvenimais dalijasi Jūratė.

Moteris viltingai gyvena nežinomybėje

Jūratė sužinojusi, kad jai reikalingo gydymo Lietuvoje nėra, o užsienyje jis kainuoja labai didelius pinigus, nebežinojo kaip suvaldyti savo emocijas.  

REKLAMA

„Dirbu fotografe, tačiau, kai nešioju sunkią, įrangos pilną kuprinę, man skauda. Nuolat reikia dirbti per skausmus ir suprantu, kad su dabartine sveikata man tiek pinigų užsidirbti nepavyks.  

Už dviejų savaičių baigsiu man skirtą antibiotikų kursą ir pradėsiu dirbti. Planuose – 10 fotosesijų per dieną. Bandau nenuleisti rankų ir galvoti, kad jeigu nepavyks tų pinigėlių uždirbt, bandysiu toliau gydytis papildais, žolelėmis“, – šypsodamasi sako moteris.

dabar jau paciam beveik gydytoju reik but...o tie tai..

Jei komentuojat, tai reiktų straipsnį skaityt. Protingiau atrodytumėt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų