Norintis išvykti studentas, pirmiausia turi gerai pagalvoti, kur ir kada jis nori išvykti, o tada turi atitikti programos keliamus kriterijus, „Žinių radijui“ sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus institucinė Erasmus koordinatorė Milda Girdzijauskaitė.
„Universitetas turi Erasmus programą, siūlančią studijas Europos universitetuose, taip pat yra Erasmus Mundus arba būsimoji Erasmus+ programa, kuri taip pat siūlys studijas ir ne Europos universitetuose. Yra dvišalės sutartys, pagal kuriuos studentai vyksta į visus pasaulio regionus, yra kitos programos kaip AISEC ir t.t. Tad studentui pirmiausia reikia tiksliai susiorientuoti, ko jis tiksliai nori ir kada jis nori“, - laidoje „Radioaktyvūs. Ant liežuvio galo“ sakė M. Girdzijauskaitė.
Žinodamas, kur ir kada studentas nori išykti, jis, anot M. Girdzijauskaitės, tiesiog turi teikti paraišką studijoms užsienyje.
„Atrankos metu atrenkami studentai, paskui dirbama su atrinktais studentais, jie yra ruošiami, jiems daromi trumpi mokymai, kaip susidaryti akademinę programą užsienyje. Taip pat kalbama apie tam tikrus socialinius gyvenimo užsienyje ir kultūrinius aspektus”, - sakė ji.
Pasak M. Girdzijauskaitės, atrankos kriterijus dažniausiai lemia pati programa, pagal kurią vykstama į užsienį, tačiau galima išskirti tris pagrindinius kriterijus:
„Akademinis kriterijus – studento akademiniai pasiekimai namų universitete. Antras labai svarbus kriterijus – motyvacija, kaip studentas pasirengęs toms studijoms užsienyje ir ar jis tikrai žino, ko ten važiuoja. Taip pat labai svarbus kriterijus yra užsienio kalbos mokėjimas – tos kalbos, kuria bus vykdomos studijos užsienio universitete”,- teigė M. Girdzijauskaitė.
Parengė Ieva Kazlauskaitė