Atlikus Laimės darbe („Happiness at Work“) tyrimą, kuriame dalyvavo 11 tūkst. respondentų iš 90 šalių, paaiškėjo, kokie žmonės darbe jaučiasi laimingiausi, o kurie nenumaldomai seka laikrodžio rodyklę ir laukia darbo dienos pabaigos.
Tyrėjų pateiktoje ataskaitoje teigiama, kad žmonės jaučiasi laimingesni dirbdami mažoje bendrovėje, kurioje darbuotojų skaičius neviršija šimto. Dirbant mažesniame kolektyve egzistuoja 25 proc. didesnė tikimybė jaustis laimingam nei triūsiant milžiniškoje tarptautinėje kompanijoje, rašo „The Wall Street Journal“.
Paaiškėjo, kad viršininkai jaučiasi geriau nei jiems pavaldūs darbuotojai. Galimybė jaustis laimingam darbe išauga 27 proc., jeigu esate bet kurio lygio vadovas ir turite pavaldinių.
Bene geriausiai jaučiasi aptarnavimo sektoriaus darbuotojai, kurie privalo rūpintis klientų gerove. Dirbant šiame sektoriuje tikimybė mėgautis savo veikla yra 75 proc. didesnė nei pardavimo srityje.
Profesinė laimė priklauso ir nuo darbo įgūdžių. Profesionalūs darbuotojai turi dvigubai didesnę galimybę džiaugtis savo darbu nei nekvalifikuoti darbininkai.
Respondentų atsakymai leidžia manyti, kad laimė yra glaudžiai susijusi su amžiumi. Bene prasčiausiai darbe jaučiasi į penktą dešimtį įkopę darbuotojai. O vyresni žmonės vis labiau mėgaujasi profesine savo veikla.
Darbdaviams reikėtų rūpintis darbuotojų pasitenkinimu, nes laimingo žmogaus produktyvumas išauga 31 proc., o jo pardavimai padidėja 37 proc. Vis dėlto didžiausią naudą darbdavys gali gauti iš pražydusio kūrybingumo, nes laimingas darbuotojas yra vidutiniškai tris kartus išradingesnis nei surūgęs kolega.
Laimingiausi jaučiasi darbuotojai, kurie mėgaujasi paskirtomis užduotimis, turi galimybę sutelkti dėmesį į tuos darbus, kuriuos atlieka geriausiai, ir didžiuojasi savo darbdavio reputacija.
Be to, darbuotojų nuotaiką lemia santykiai darbe, nuolatinis profesinis progresas, atliekamo darbo socialinė nauda ir galimybė savarankiškai kontroliuoti paskirtos užduoties vykdymą.