Mitybos specialistai rekomenduojama, kad 30 proc. dienos kalorijų turėtų būti gaunamos su riebalais. Tačiau ne visi jie yra naudingi.
Širdžiai ir kraujotakos sistemai naudingiausios yra mononesočiosios riebalų rūgštys, neutralizuojančios kenksmingą trigliceridų poveikį.
Žemiau pateikiamas sąrašas, sudarytas atsižvelgiant į tai, kiek mononesočiųjų riebalų rūgščių yra tam tikrame produkte. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad normaliam kai kurių organų (pavyzdžiui, storajai žarnai) funcionavimui yra būtini polinesotieji bei sotieji riebalai, dėl to kai kuriuos produktus, pavyzdžiui grietinėlės sviestą, pieną, grietinę, sūrį, subproduktus ir mėsą su riebalų sluoksneliu būtų galima priskirti ne antrąjai, bet pirmąjai grupei.
1. Į „gerųjų“ riebalų turinčių produktų grupę patenka:
Žemės riešutų sviestas;
Alyvuogių aliejus;
Avokadas;
Sojų pupelės;
Riešutai;
Kukurūzų aliejus;
Rapsų aliejus;
Sezamo sėklos;
Saulėgrąžų ir moliūgų sėklos.
1. „Blogųjų“ riebalų turinčių produktų grupei priskirtini:
Mėsa su riebalų posluoksniu;
Subproduktai;
Dešros;
Grietinėlės sviestas;
Ledai;
Majonezas;
Pienas;
Grietinė, grietinėlė;
Sūris;
Palmių aliejus.
3. Tarpinei grupei priskirtini:
Raudona mėsa;
Vištiena;
Žuvis.
Ypač reikėtų atsižvelgti į tai, kad bulvių traškučiuose, kai kuriuose saldainiuose, kepiniuose ir keptuose produktuose esantys riebalai yra itin kenksmingi ne tik todėl, kad jų sudėtyje yra hidrogenizuotų riebalų (taip apdoroti jie nesuminkštėja ir kambario temperatūroje), bet ir todėl, kad gaminant šiuos produktus riebalai apdorojami itin aukštoje temperatūroje: dėl pakitusios struktūros tokie riebalai tampa kenksmingi sveikatai.