• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors abiturientai dar nebaigė brandos egzaminų sesijos, dažnas, nors trumpam padėjęs vadovėlius į šalį, varto įvairius aukštųjų mokyklų leidinius ar ieško informacijos apie studijų galimybes internete. Nors dalis abiturientų dėl studijų kainos ir sąlygų kartais kritiškai vertina galimybę studijuoti Lietuvoje ir mėgstama sakyti, kad įdomių ir perspektyvių studijų mūsų šalyje nėra, aukštosios mokyklos skuba šią nuomonę paneigti ir teigia, kad naujų studijų programų šiemet „užderėjo“ itin daug. Naujienų portalas „Balsas.lt“ pasidomėjo, kokias naujas studijų programas būsimiems studentams ketina pasiūlyti populiariausi šalies universitetai.

REKLAMA
REKLAMA

KU: nuo okenografijos iki kineziterapijos

Apie naujas studijų programas Klaipėdos universitete, Klaipėdos universiteto studentų priėmimo skyriaus vedėja Beata Kajutytė sakė: „Kas antrus metus organizuojame priėmimą į lietuvių filologiją ir vieną skandinavų kalbų, tad šiemet priimsime į lietuvių filogijos ir švedų kalbos studijas. Planuojame priimti studentus į naują kineziterapijos studijų programą – jau priimtas sprendimas ir pati programa netrukus bus įregistruota.“ Pašnekovės teigimu, šios studijos universitete imamos vykdyti jaučiant didelį stojančiųjų domėjimąsi.

REKLAMA

Šiaulių universitetas šiemet pasiūlys dar vieną studijų programą – Laivų energetinių įrenginių eksploatacija. „Tai nėra visiškai nauja programa, bet iki šiol vykdėme tik bakalauro pakopos studijas, o nuo šių metų priimsime pradėsime vykdyti vientisąsias studijas, kurias baigus bus suteikiama s ir magistro laipsnis“, – kalbėjo B. Kajutytė. Kalbėdama apie naujoves universitete pašnekovė užsiminė, kad šiemet taip pat siūlomos ir vaidybos studijos.

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, kokios studijų programos per pastaruosius metus buvo populiarios universitete, pašnekovė atsakė: „Studentai, tikriausiai kaip ir kitose aukštosiose mokyklose noriai renkasi socialinės srities studijas. Populiarios buvo viešojo administravimo, rekreacijos ir turizmo, ekonomikos, psichologijos, statybos, mechanikos, jūrų uostų inžinerijos specialybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B. Kojutytės teigimu, ateityje universitetas pasiūlys anglų ir vokiečių kalbų studijas.

Uostamiestyje įsikūręs Klaipėdos universitetas siūlo ir keletą netradicinių studijų programų, kurių analogų neturi kitos šalies aukštosios mokyklos: hidrologija ir okenografija, rekreacija ir turizmas, laivavedyba, laivų energetinių įrenginių eksploatacija

REKLAMA

ŠU siūlo jungtines studijų programas

Kalbėdamas apie naujas studijų programas Šiaulių universiteto studijų prorektorius Juozas Pabrėža sakė: „Šiemet universitete pradėsime vykdyti keturias naujas studijų programai, jau seniai tiek daug naujovių neturėjome. Kartu su Klaipėdos universitetu pradėsime vykdyti kineziterapijos programą, menų fakultete studentai turės galimybę studijų aplinkos objektų dizainą, dar viena šių metų naujovė – verslo ekonomikos studijos. Magistro pakopos studentams siūlome informatikos inžinerijos studijas.“

REKLAMA

Pašnekovo teigimu, ŠU yra regioninis universitetas, tad imant vykdyti naujas studijų programas, itin svarbus atsižvelgti į regiono poreikius. „Aukštojo mokslo sektoriuje pasikeitusi situacija dėl valstybės finansuojamų studijų krepšelių. Atsižvelgiame į rinkos, konkurencijos tendencijas. Kai kurios programos tapo nepopuliarios tarp studentų, tad jas pertvarkome arba jų vietoje atsiranda naujos, patrauklesnės studijų programos“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, kokios ŠU siūlomos studijų programos per pastaruosius dvejus sulaukė daugiausiai studentų dėmesio, J. Pabrėža sakė: „Išskirčiau dvi programų grupeles: vienos yra naujos ir vykdomos tik ŠU: dekoratyvioji želdininkystė, optometrija, sociokultūrinė antropologija, audiovizualinis menas, specialioji pedagogika. Antroji grupė – programos, kurias jau daugelį metų studentai renkasi noriai – ekonomika, viešasis administravimas, socialinė pedagogika, kūno kultūra, statybos inžinerija, lietuvių filologija ir komunikacija bei anglų kalbos filologija.“

REKLAMA

Šu šiemet studentams pasiūlys ir gretutines studijų programas: studentai galės be savo pagrindinių studijų įgyti ir dar vieną specialybę, kas bus pažymima ir absolventų diplomuose.

Kalbėdamas apie universiteto planus, susijusius su studijų programomis, pašnekovas patikino, kad ateityje daugės jungtinių studijų programų, vykdomų su Klaipėdos universitetu ir užsienio šalių aukštojo mokslo įstaigomis. J. Pabrėžos teigimu, ŠU siekia atnaujinti ir antrosios pakopos studijų programas, tad netrukus studentams bus pasiūlytos biomedicinos inžinerijos, viešosios verbalinės komunikacijos, istorijos, estrados meno ir taikomosios botanikos studijos.

REKLAMA

KTU: aviacijos inžinerija ir medijų filosofija

Kauno technologijos universiteto studijų prorektorius prof. Pranas Žiliukas kalbėdamas apie tai, kokios naujos studijų programos bus siūlomos būsimiems studentams, sakė: „Šiemet studentams pasiūlysime tokias naujas studijų programas kaip aviacijos inžinerija, inžinerinis dizainas, robotika, statybų technologijos, programų sistemos, medijų filosifija.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovo teigimu, be naujų studijų programų atsiradimo, svarbu peržiūrėti ir jau esamas studijų programas – būtina, kad jos atitiktų studentų poreikius ir būtų suderinamos su užsienio aukštųjų mokyklų siūlomomis studijų programomis.

Į Klausimą, kokios studijų programos KTU populiariausios pašnekovas atsakė: „kalbat apie studijų programų populiarumą būtina atkreipti dėmesį į tai, kad 9 iš 10 abiturientų laiko tokius egzaminus, su kurių rezultatais galėtų studijuoti socialinius ar humanitarinius mokslus. Tokius egzaminus kaip fizika ar chemija, kurių reikia tiksliųjų mokslų studijoms, laiko tik kas dešimtas abiturientas, tad natūralu, kad konkursai į stojant į inžinerijos ir kitas panašaus pobūdžio specialybes yra mažesni.“

REKLAMA

Tarp populiarių specialybių P. Žiliukas minėjo, ekonomikos, finansų valdymo studijas.

KTU Panevėžio institutas: robotika

KTU Panevėžio institutas technologijomis besidomintį jaunimą  pirmosios pakopos studijose kviečia studijuoti  robotiką. Institutas įkūrė pramoninių bei mobiliųjų robotų laboratorijas ir džiaugiasi galėdamas pasiūlyti Panevėžio miesto bei apskrities jaunimui įgyti žinių populiarėjančiame verslo bei mokslo sektoriuje.

REKLAMA

Elektros inžinerijos katedros vedėjas bei Panevėžio aukštosios mokykilos fondo direktorius doc. dr. J. Valickas pasakoja, jog tokių studijų poreikis atsirado po to, kai dalyvaujant tarptautinėse konferencijose bei parodose paaiškėjo, jog Lietuva šioje srityje yra pažengusi dar labai nedaug, o gabių specialistų paruošimui šiame sektoriuje dar nėra skirtas pakankamas dėmesys.

REKLAMA
REKLAMA

Docento teigimu, tokios studijų programos atsiradimo kelias nebuvo lengvas, tačiau pasiekti rezultatai leis paruošti aukštos kfalifikacijos bei įvairiapusiškus gebėjimus turinčius specialistus. „Profesorius V. Sinkevičius buvo didžiausias šios idėjos iniciatorius ir su užsidegimu siekė įkurti šią įdomią studijų programą“ – teigia J. Valickas.

Institutas taip pat yra užmezges glaudžius ryšius su tarptautinio lygio robotus kuriančiomis kompanijomis, į kurias studentai bus siunčiami stažuotis, taip siekiant ne tik suteikti studentams galimybę tubulėti, bet ir padėti Lietuvos kompanijoms, kurios nori tapti konkurencingesnėmis ir jaučia tokių specialistų poreikį.

Doc. dr. J. Valicko nuomone, studijos atvers naujas perskektyvas ne tik verslui  bet ir žingeidžiam jaunimui. Docentas pažada, jog studijos bus tikrai įdomios, nes institutas sukūrė Lietuvoje analogų neturinčią mokslinę bazę, kurioje, kiekvienas norintis, artimiau galės susipažinti su robotų kūrimo ir valdymo technologijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų