Atrasti naujų arbatos skonių, o gal ir – savo mėgstamiausią – padėti gali žinomų moterų, tikrų arbatos mylėtojų, patarimai.
Arbatos žvalumui ir ramiam vakarui
Jurga Lago. Pirmoje dienos pusėje renkuosi žalią arbatą su šaltalankiais. Ji budina, žvalina, suteikia energijos. Vakarais geriu citrusinių vaisių arbatą su vanile. Išbandžiau ją Prancūzijoje ir labai pamėgau – tobula arbata vakarui. Džiugu, kad ir Lietuvoje galiu ją įsigyti bei mėgautis, baigiantis dienai.
Saulenė Chlevickaitė. Pati skaniausia arbata bet kuriam dienos metui – juoda su dviem šaukšteliais medaus ir didesne rieke citrinos. Tiesa, šiuo metu esu perėjusi prie žaliosios arbatos – dėl jos gerųjų savybių, naudos organizmui. Ji tobulai pažadina ryte, o likučius – atvėsusius arba dar geriau atšaldytus – galima panaudoti akių kompresams. Puikiai tonizuoja ir atgaivina paakių sritį.
Baigiantis dienai, ją palydžiu su ramunėlių arba melisų arbata.
Dovilė Filmanavičiūtė. Kiekvieną rytą darbe pradedu gerdama puero arbatą. Ji tikrai specifinio kvapo, kolegos kiekvieną kartą pokštauja, ar čia kojos smirda, ar deginamas šienas. Ko gero, ši arbata – ne kiekvieno skoniui, bet aš ją labai mėgstu.
Esu sentimentali, todėl vakarus skiriu liepų žiedų arbatai iš tėvelių sodybos. Jos išgeriu kokį litrą, kartais jau susirangiusi su puodeliu lovoje.
Arbatos organizmo stiprinimui
Jurga Lago. Kiekvieną dieną, supilta į termosą, mane lydi karčiojo kiečio arbata. Ją, kaip itin tinkamą moters sveikatai palaikyti, rekomendavo gydytoja. Ši arbata – gana karti, todėl įsimaišau rudojo cukraus ir po truputį skanauju visą dieną.
Be to, nuo lapkričio mėnesio kiekvieną dieną geriu tokį rudeninį-žieminį gėrimą – ežiuolės arbatą su cinamonais. Ežiuolė stiprina imunitetą, padeda išvengti peršalimo. Aišku, kartą per sezoną ligos visgi užpuola, bet manau, tai visai neblogas rezultatas.
Saulenė Chlevickaitė. Šaltuoju metų laiku, vakarais, dažnai geriu liepų žiedų arbatą: taip saugausi nuo peršalimo virusų. Šią arbatą taip pat galima maišyti su aviečių lapų arba uogų arbata ir mėgautis tikru imuniteto sargu.
Dovilė Filmanavičiūtė. Anksčiau gydymasis arbatomis man atrodė kaip bobučių pasakos. Dabar namuose visada turiu čiobrelių, aviečių ir liepų žiedų arbatų, kurias pagardinu tėčio rinktu medumi. Peršalimo simptomams atsiradus, gydausi jomis. Turiu bėdų su gerkle, tad kuo daugiau ją drėkinu, tuo greičiau ir pasveikstu.
Arbatos gėrimo ritualai
Jurga Lago. Labai mėgstu arbatą, todėl ji mane lydi nuo ryto iki vakaro. Per dieną išgeriu apie dešimt puodelių arbatos, tad ypatingo ritualo neturiu. Pasidarau puodelį, pasimėgauju ir jau ruošiu kitą. Apskritai, sunkiai įsivaizduočiau savo kasdienybę be šio gėrimo.
Saulenė Chlevickaitė. Geriausias arbatos ritualas man – tai lėtas, ramus jos gėrimas vakare, skaitant mėgstamą knygą. Tiesa, tokiais vakarais ne dažnai mėgaujuosi, tačiau bent jau sekmadienį palydžiu skaitydama ir gurkšnodama arbatą.
Dovilė Filmanavičiūtė. Ritualą susikuriu su tėčio rinktų liepų žiedų arbata. Virdama ją vakare pereinu iš skubėjimo, lėkimo, kurių mano gyvenime apstu, į tokią naminę ramybę. Užplikius šios arbatos, įsijungia kita nuotaika: nusiraminu, grįžtu į save, pailsiu ir pasiruošiu rytoj „varyti“ vėl.