• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 5-6 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Europos aukštasis mokslas pasaulyje“, į kurią atvyksta beveik 200 dalyvių iš 36 pasaulio šalių. Ši konferencija – vienas iš didžiausių švietimo srities renginių, vyksiančių Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai. Konferenciją atidarys Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir už švietimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou.

REKLAMA
REKLAMA

„Globalioje aukštojo mokslo erdvėje, kur dėl geriausiųjų rungiasi viso pasaulio universitetai – Europai būtina ir toliau aktyviai skatinti studijų tarptautiškumą, – sako šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Turime būti atvira ir dinamiška studijų erdvė – tai leis išlaikyti savo gabiausiuosius ir pritraukti perspektyvius jaunus protus iš trečiųjų šalių. Aukštojo mokslo tarptautiškumas tiesiogiai atliepia Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai siekį – būti atvira ir augančia Europa.“

REKLAMA

Studentų skaičius pasaulyje nuolat auga. Nemaža jų dalis išsilavinimo siekia ne tik gimtosiose, bet ir užsienio šalyse. Europos aukštojo mokslo atstovai, norėdami sustiprinti jo pozicijas pasaulyje, privalo tinkamai įvertinti šią situaciją. Prognozuojama, kad studentų skaičius pasaulyje per du dešimtmečius išaugs keturis kartus – nuo 99 iki 414 mln. Švietimo įstaigos, švietimo politikos atstovai jau dabar turi galvoti, ką galės jiems pasiūlyti ir kokią įtaką visuomenei gali turėti tokie pokyčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Apie aukštojo mokslo tarptautiškumą diskutuos švietimo ekspertai ir kitos suinteresuotos šalys. „Thermo Fisher Scientific” Baltijos regiono viceprezidentas Algimantas Markauskas pristatys darbdavių, o Europos studentų sąjungos valdybos komiteto narė Erin Nordal – studentų požiūrį. Kauno medicinos universiteto Kardiologijos instituto direktorius dr. Rimantas Benetis ir su juo glaudžiai bendradarbiaujantis Kazachstano Nacionalinio medicinos tyrimų centro direktorius dr. Abay Baigenzhin pasidalins valstybių, nepriklausančių Europos Sąjungai, patirtimi. Tsinghua universiteto švietimo instituto asocijuota profesorė dr. Zhou Zhong pristatys Kinijos požiūrį į aukštąjį išsilavinimą Europoje, o švietimo srities ekspertė dr. Stephanie Fahey iš Australijos pateiks ateities universiteto viziją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konferencijos metu vyks apskritojo stalo diskusijos, kurių metu bus formuluojami siūlymai, kaip artimiausioje ateityje gali būti skatinamas aukštojo mokslo tarptautiškumas. Šie pasiūlymai bus pateikti valstybių vyriausybėms, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų institucijoms. Diskusijų metu taip pat bus aptariama, kokiu būdu galima didinti Europos aukštojo mokslo konkurencingumą pasaulyje ir kokių veiksmų būtina imtis įgyvendinant užsibrėžtus planus.

REKLAMA

Konferencijoje „Europos aukštasis mokslas pasaulyje“ dalyvaus beveik 200 dalyvių iš 36 pasaulio valstybių: 24 Europos Sąjungos narių, Australijos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Norvegijos, Rusijos, Azerbaidžano ir kitų šalių atstovai.

Konferencijos „Europos aukštasis mokslas pasaulyje“ organizatoriai – Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija bei Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų