Naujosios Zelandijos kariškiai žvalgo galingo ugnikalnio sprogimo ir jo sukelto cunamio nusiaubtą Tongos salą. Praėjus savaitei po katastrofos, Ramiojo vandenyno salų valstybė tik bando atsitoti ant kojų ir skaičiuoja nelaimės padarinius. Humanitarinę pagalbą jai siunčia ir Australija bei Japonija.
Ugnikalnio išsiveržimo metu įvykęs sprogimas buvo girdėti net už 9000 kilometrų esančioje Aliaskoje ir netrukus sukėlė Tongos salas nusiaubusį cunamį. Jose tik dabar pavyko atkurti šiokį tokį telefoninį ryšį. Kol bus atkurta prieiga prie interneto, gali prireikti dar keturių savaičių.
Visgi kol vietos gyventojai pluša bandydami grįžti prie įprasto gyvenimo, kai kurios išorinį pasaulį pasiekusios istorijos tiesiog pribloškia. Štai vienas kojų nevaldantis 57-erių vyras cunamio buvo nuneštas į vandenyną ir dėl savo gyvybės kovojo ištisas 27 valandas.
„Bangos mane nuolat suko ir panardindavo po vandeniu. Aštuntą kartą panirus pagalvojau, kad jau viskas, nes mane paviršiuje laikė tik mano rankos“, – pasakoja 57-erių Tongos gyventojas Lisala Folau.
Visgi, sugebėjęs išnirti vyras užsikabino už pro šalį plaukusio rasto ir lėtai nuplaukęs pusaštunto kilometro pasiekė didžiausios Tango salos krantą.
„Būdamas vandenyje pradžioje dar girdėjau savo sūnaus šaukimą, tačiau nenorėjau jam atsakyti, kad jis rizikuodamas gyvybę pultų plaukti pas mane“, – sako L. Folau.
Dėl savo didvyriškumo vietos gyventojai vyriškį jau praminė tikru didvyriu ir „akvamenu“.