• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nereikalingų plaukų šalinimas sukelia daug keblumų ir nepatogumų. Grožio specialistai sutaria, kad norint atsikratyti šios „puošmenos“ ilgesniam laikui, patogiausia tai padaryti lazeriu ir geriausia – būtent šaltuoju metų periodu.

Nereikalingų plaukų šalinimas sukelia daug keblumų ir nepatogumų. Grožio specialistai sutaria, kad norint atsikratyti šios „puošmenos“ ilgesniam laikui, patogiausia tai padaryti lazeriu ir geriausia – būtent šaltuoju metų periodu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors dažniausiai nepageidaujami plaukeliai tikru galvos skausmu tampa vasarą, tačiau atsikratyti jų ilgam galima tik tada, kai jau nesimėgaujame saulės voniomis ir apie šiltojo meto malonumus mažai galvojame“, — sako klinikos „Grožio chirurgija“ specialistė Natalija Jasaitienė, jau ne vienerius metus moteris iš jų „kailiuko“ vaduojanti lazeriu.

REKLAMA

Kodėl plaukus šalinti lazeriu rekomenduojate šaltuoju metų periodu?

Senovės Romoje plaukuotas ar neplaukuotas žmogaus kūnas rodė, kad jis priklausė tam tikrai klasei. Turtingos moterys plaukelius šalindavo titnaginiais skustuvais, specialiais pincetais bei kremu ištisus metus. Mūsų krašte, atšalus orams ir susisukus į šiltus drabužius, dažna moteris kasdien nesiginkluoja skutimosi peiliuku, o rečiau skutama oda atsigauna nuo išsausėjimo, nyksta paraudimai ar spuogeliai. Visgi atsipalaiduoti net ir užsitraukus vilnones kojines nereikėtų, nes būtent dabar yra tas laikas, kai galima tų nelemtų, gyvenimą gadinančių plaukelių, atsikratyti ilgam.

REKLAMA
REKLAMA

Priežastis ta, kad prieš kiekvieną procedūrą lazeriu mažiausiai 3 savaites reikia vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesikaitinti soliariume, kitu atveju po procedūros ant odos gali atsirasti pigmentinių dėmių. „Priklausomai nuo plaukuotumo ir šalinamo ploto, dermatologas apskaičiuos reikalingų apsilankymų skaičių. Moterims, norinčioms atsikratyti plaukelių bikini srityje, lazeriu juos teks šalinti 4-6 kartus. Taip yra todėl, kad pašalinami tik augimo fazėje esantys gyvaplaukiai. Tarp procedūrų turi būti bent 6 savaičių pertrauka“, — pasakoja gydytoja-dermatologė N. Jasaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reiktų pasakyti, kad plaukų šalinimas lazeriu – tai idealus variantas tiems žmonėms, kurie negali skusti ar depiliuoti plaukų įprastais metodais, nes plaukeliai linkę įaugti ar depiliacijos procedūrų vietose susidaro paraudę mazgeliai, prasideda infekcija. O turint tokį depiliacijos rezultatą net ir karščiausią dieną teks susisukti į uždarą drabužį.

REKLAMA

Mėnesį iki procedūros plaukus patariama skusti

Senovės Graikijos moterys nepageidaujamus plaukelius gremždavo šiurkščiais uolienos gabalais ar vulkaniniu stiklu. Depiliacijos kančias palengvino 18 a. išrastas skustuvas, tačiau specialiai moterims skirtas skutimosi peiliukas atsirado vos prieš 100 metų. Tačiau nė vienas iš šių būdų neužtikrino ilgalaikio efekto, todėl praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje išrasta plaukų šalinimo lazeriu technologija tapo tikrų išsigelbėjimu, norintiems ilgam atsikratyti plaukų.

REKLAMA

Procedūros metu, pasakoja specialistė, lazeris išskiria šviesą, kurią absorbuoja plaukuose esantis pigmentas melaninas. Didžiausias jo kiekis yra plauko augimo fazėje, tad kuo daugiau plaukų procedūros metu yra šioje fazėje, tuo procedūra yra efektyvesnė. Tačiau auginti ilgą „kailiuką“ nebūtina – pakaks mėnesį plaukų nešalinti vašku ir nepešioti, o naudoti skutimosi peiliukus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prieš plaukų šalinimą lazeriu ant odos negali būti jokių įdrėskimų ar epidermio pažeidimų, todėl plaukelius geriau skusti likus kelioms dienoms iki procedūros, netepti depiliuojamos odos jokiais aliejais ar kremais“, – įspėja gydytoja-dermatologė. Pabaigus procedūrų ciklą, pas specialistą rekomenduojama palaikomoms procedūroms apsilankyti 1-2 kartus per metus.

REKLAMA

Ar galima depiliuoti tatuiruotą kūną?

Tiek beplaukė oda, tiek ir kūno papuošalai ar tatuiruotės buvo statuso ženklas. Yra žinoma, kad piešiniais savo kūnus buvo papuošę Anglijos ir Danijos karaliai. Šiandien tatuiruotės saviraiškos ar svarbaus gyvenimo įvykio įamžinimo būdas, kartais ilgalaikiais piešiniais užmaskuojami kūno trūkumai. Tačiau lazerio spindulys, kurio pagalba naikinamas plauko folikulas, kūno piešinius gali išblukinti. „Visgi tatuiruočių savininkai neturėtų nusiminti – jie taip pat gali turėti beplaukę odą, tik jų piešiniai prieš procedūrą bus padengti specialiu baltu ir šviesą atspindinčiu pieštuku“, — sako N. Jasaitienė.

Specialiai procedūrai pasiruošti turės ir auskarus turintys asmenys. Metalinius papuošalus iš tų vietų, kuriose bus atliekama procedūra, teks laikinai išsiimti, nes procedūros metu jie įkaista ir gali nudeginti odą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų