Mūsų kultūroje įprasta, kad svarbiausias socialinis moters vaidmuo yra motinystė, paprasčiausiai tariant, vaikas yra pirmoje vietoje. Gimus vaikui būtent jo poreikiai tampa pagrindiniais, žmona nustoja kreipti dėmesį ne tik į vyrą, bet ir į save.
Vyras labai dažnai palieka tokią šeimą – jam tiesiog joje nėra vietos. Juk dažnai jiems neleidžiama matytis su vaiku. Yra išeitis iš šios situacijos – iki vaiko gimimo pasikalbėkite apie visus galimus pokyčius, pagalvokite, kas padės mamai, kada naujieji tėvai skirs laiko sau ir kaip susidoroti su sunkumais.
Perdėtas rūpinimasis savimi
Pas mus taip pat įprasta, kad moteris daug laiko praleidžia kurdama kokį nors idealų savo įvaizdį. Prasidėjus gyvenimui kartu su partneriu darosi vis sunkiau paslėpti matomus ar įsivaizduojamus trūkumus. Kai kurie žmonės sugeba atsikelti valanda anksčiau nei jų sutuoktinis, kad būtų „pasiruošę“ jį pažadinti.
Jei iš pradžių moteris nėra pasirengusi parodyti vyrui, kokia ji yra, apie kokį pasitikėjimą galime kalbėti? Kiekvienas, kuris dėvi kaukę, tiesiogine ir perkeltine to žodžio prasme anksčiau ar vėliau turės atskleisti tiesą.
Kritika
Kitas destruktyvus veiksnys – mūsų moterys daug kritikuoja, nuvertina ir moko. Tokioje situacijoje vyras jaučiasi aplaidus mokinys, tad pradeda ieškoti naujos partnerės. Jis tai darys tol, kol sutiks moterį, kuri priims jį, žavėsis juo ir pritars jam. Prieš tam įvykstant, galite persvarstyti savo bendravimo stilių ir šeima išliks saugi!