• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei norite kilti karjeros laiptais, niekada darbo vietoje nešūkaukite, nesiginčykite ir, kas beatsitiktų – neverkite, rašo „CareerBuilder.com“.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal naujausią „CareerBuilder“ apklausą, 71 proc. žmogiškųjų išteklių srities vadovų tikina, kad jie kur kas daugiau dėmesio skiria emociniam intelektui  –  asmens gebėjimui kontroliuoti savo emocijas, jausmus ir gebėjimui palaikyti gerus tarpusavio santykius, – nei protiniam. Net 59 proc. darbdavių sakė, kad jie verčiau samdytų darbuotoją su aukštu emociniu nei su protiniu intelektu.

REKLAMA

Manoma, kad darbuotojai su aukštu emociniu intelektu net ir kritinėmis aplinkybėmis gali išlikti ramūs, blaiviai vertinti situaciją, išspręsti konfliktą.

„Žinoma, techninė kompetencija ir protiniai gabumai yra be galo svarbi kiekvieno darbuotojo savybė, - „CareerBuilder“  teigė  žmogiškųjų išteklių viceprezidentas Rosemary Haefner. - Tačiau darbdaviai nori matyti tuos žmones, kurie gali efektyviai priimti sprendimus stresinėse situacijose, gali įsijausti į savo kolegų jausmus ir mintis.“

REKLAMA
REKLAMA

Norite gerų emocinio intelekto testo rezultatų? Žemiau išvardytos  savybės yra pagrindiniai emocinio intelekto rodikliai. Taip pat pateikiami ekspertų patarimai, kaip šį intelektą panaudoti praktikoje, pavyzdžiui, darbo paieškoje ar karjeroje.

1. Parodykite, kad gebate kontroliuoti savo emocijas

„CareerBuilder“ apklausos respondentai išskyrė gebėjimą „išlaikyti stabilias emocijas ir gebėti samprotauti sudėtingais ar kebliais klausimais“ kaip vieną pagrindinių rodiklių, sąlygojančių aukštą emocinį intelektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Norint nuslopinti neigiamas reakcijas į stresą, svarbu nustatyti tikslius veiksnius, sukeliančius jūsų stresą ir imtis konkrečių žingsnių išlaikyti kontrolę esant tokiomis situacijoms, - sako „Atlanta“ įmonės psichologė ir konsultantė Patricia Thompson. - Jei žinosite veiksnius, sukeliančius stresą, ir suvoksite kokie pokyčiai vyksta jūsų kūne įtemptos situacijos metu – galėsite lengviau jų išvengti ir juos suvaldyti.“

REKLAMA

Thompson siūlo atlikti gilaus kvėpavimo pratimus, suskaičiuoti iki dešimties, pasivaikščioti ar kitus raminančius metodus.

2. Atraskite save

„Norėdami valdyti savo emocijas, turėtumėte gerai suprasti savo silpnąsias ir stipriąsias puses, - sako Thompson. - O kad geriau galėtumėte save suprasti, rekomenduoju susirašyti po penkias stipriąsias ir silpnąsias puses ir pasiteirauti kolegų, ką jie apie tai galvoja. Kitų žmonių atsiliepimai, nesvarbu teigiami ar neigiami – tai puikus būdas suprasti, kaip jųs esate vertinamas aplinkinių.“

REKLAMA

Suvokdami save, galėsite pripažinti savo klaidas ir iš jų mokytis. Nebijokite parodyti darbo vietoje savo emocinio intelekto.

3. Įsiklausykite

Pagal „CareerBuilder“ apklausą, nuomos įmonių vadovų nuomone, geri klausymo įgūdžiai taip pat rodo aukštą emocinį intelektą.

Thompson siūlo „pagerinti“ jūsų klausymo įgūdžius tokiu būdu. Pirma, kai klausotės kitų, stenkitės suprasti tai, ką jie norėjo pasakyti, būkite tolerantiškas – nepertraukinėkite kalbančiojo ir leiskite jam iki galo išsakyti savo nuomonę. Antra, stenkitės suvokti, kokios emocijos slypi už kalbančiojo žodžių. Užduokite sau tokius klausimus: kaip jis jaučiais, kas jam šiuo metu yra svarbu, ar suvokiate jo kalbėjimo turinio esmę. „Jei sugebėsite išklausyti kitus, galėsite kurti puikius darbinius tarpusavio santykius, valdyti ir spręsti konfliktus, net tais atvejais, kai nesutiksite su jo/jos nuomone“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Įsijauskite į savo kolegų būseną

Daugeliui žmonių empatija yra natūralus dalykas. Bet ne visiems.  Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad empatija (įsijautimas į kito žmogaus jausmu ar mintis) negali būti išugdytas.

„Kai kurie žmonės pirmenybę teikia logikai, todėl jiems kur kas sunkiau sekasi su „jausmais“, t.y. užmegzti ryšį su žmonėmis ir įsijausti į jų mintis bei išgyvenimus, - sako Thompson. – Tokiems žmonėms sunku iš anksto numatyti kitų žmonių reakcijas ar veiksmus. Jie, net nenorėdami, gali įžeisti ar sukompromituoti kitą asmenį. Jei šios savybės atitinka jūsų charakterį, rekomenduoju susirasti kolegą, kuris turi aukštą emocinį intelektą ir sekti jo pavyzdžiu. Perprasdami kito žmogaus veiksmus, galite rasti naujų bendravimo ir problemų sprendimo būdų.“

Tiems, kuriems reikalinga papildoma pagalba ugdant jų emocinį intelektą, Thompson siūlo susirasti instruktorių. „Geras mokytojas padės jums, pirma - įsijausti į savo emocijas, ir antra -  pasiūlys efektyvių būdų kaip reikėtų ugdyti emocinį intelektą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų