• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pramonininkai skelbia, kad Lietuvoje ima trūkti inžinierių ir informacinių technologijų specialistų, informuoja „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

Kad techniškųjų specialybių populiarumas kasmet mažėja, sutinka ir mokslininkai. Kaip spręsti šią problemą, mokslo ir verslo atstovai diskutavo susirinkę į Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo posėdį.

REKLAMA

Jo metu konfederacija ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Į bendrą VGTU senato ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdį susirinkę verslininkai ir mokslininkai išreiškė nerimą dėl techniškųjų specialistų trūkumo. Anot pramonininkų, specialistų poreikis juntamas ne tik tradicinėje pramonėje, bet ir informacinių technologijų šakose. Verslo atstovai teigia, kad artimiausiais metais numatomos investicijos į informacinių technologijų sektorių pareikalaus mažiausiai 5 tūkst. informacinių technologijų specialistų. Po mokslininkų ir verslininkų diskusijos LPK prezidentas Robertas Dargis ir VGTU rektorius A. Daniūnas pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

LPK prezidiumo nariui, Lietuvos mokslų akademijos nariui korespondentui Vytautui Kaminskui atrodo absurdiška, kad gyvybiškai reikalingoms sritims skiriama kone triskart mažiau vadinamųjų krepšelių nei socialinių mokslų sričiai. „Kasmet į Lietuvos universitetus mes priimame tūkstantį teisininkų. Manau, tai nenormali situacija. Tai reiškia, kad tūkstantis absolventų, kurie kasmet išleidžiami, yra būsimieji bedarbiai. Lygiai tas pats ir kalbant apie kitus socialinius mokslus, pavyzdžiui, politikos. Mūsų universitete (Vytauto Didžiojo – red. past.) šiemet į Politikos mokslų fakultetą priėmėme 500 pirmakursių. Įsivaizduokite, trečdalis universiteto nori studijuoti politikos mokslus“, – stebėjosi profesorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų