„Sėkmingi vadovai yra tie, kurie sugeba derinti įvairius vadovavimo stilius. Tam tikros vadovavimo elgsenos yra labiau būdingos vyrams, o moterys savo vadovavimo stiliuose gali naudotis tiek moteriškomis, tiek vyrams labiau būdingomis priemonėmis. Jas kombinuodamos, moterys tiesiog yra sėkmingesnės savo pareigybėse“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ penktadienį sakė E. Kajieta.
Anot jo, keičiantis organizacijų struktūroms ir vis mažiau efektyvumo sulaukiant iš tradicinio pasakyta-padaryta stiliaus, naujuse rolėse sėkmingesnės tampa moterys. „Kai reikia užmegzti partnerystę su kolegomis, moterys lengviau įsisavina ir pritaiko savo veikloje tą partneriškumą, minkštesnį vadovavimą.(...) Tose pareigybėse, kur reikia daugiau empatijos, daugiau kitų supratimų ir įsiklausymo, moteriškos savybės tikrai padeda“, – kalbėjo E. Kajieta.
Lietuvos nacionalinio verslo konfederacijos generalinės direktorės Nijolės Uinskienės teigimu, moterys vadovės yra socialiai atsakingesnės: „Moterys yra socialiai atsakingos. Vadovaudamos verslui, jos galvoja ne tik kaip uždirbti pinigus, bet ir kaip geriau motyvuoti žmones, jos galvoja apie darbo kolektyvo šeimas ir vaikus.“
Be to, N. Uinskienės nuomone, vadovės moterys praleidžia daugiau laiko analizuodamos ekonominę situaciją, pragmatiškai vertina verslo perspektyvą ir yra taupesnės. „Vyras vadovaujasi šaltu protu, „šiandien, tuoj pat ir dabar“ moto, o moterys galvoja ir kas bus rytoj, kaip ta įmonė dirbs, ar tai bus sėkmingi metai kolektyvui.“
Vis dėlto E. Kajieta atkreipia dėmesį ir į tai, kad aukščiausių vadovų moterų Lietuvoje yra gerokai mažiau nei vyrų – tik 25%. „Moterys dažnai teikia prioritetą šeiminiams dalykams, joms tenka daryti karjerose pertraukas. Šioje vietoje jos neturi pranašumų prieš vyrus, kadangi jie nenutrūkstamai gali rūpintis savo karjera.“