• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįtikėtina, bet įžymių žmonių garbinimo kultas jaunimo tarpe egzistuoja jau nuo pat senovės. Tais laikais, kaip ir dabar buvo dievinami garsūs visuomenės veikėjai – daugiausiai valdovai ir meno srities atstovai. Taigi niekas iš esmės nepasikeitė, nebent tai, jog praeitais amžiais didesnis dėmesys buvo skiriamas garsių asmenų išaukštinimui, o šiandien pirmiausia kopijuojama įžymybių išorė.

REKLAMA
REKLAMA

Pamišęs dėl patinkančios „žvaigždės“ jaunimas dažnai keičia aprangos stilių, šukuoseną, o vėliau net prieina prie charakterio „pertvarkymo“. Be to, kolekcionuojama žinomo žmogaus atributika ir sekamos visos naujienos, susijusios su tuo asmeniu. Taigi jaunimas bet kokiais metodais stengiasi įsijausti į patinkantį visuomenės veikėją, kad galėtų nors minimaliai įgyvendinti savo svajones ir fantazijas.

REKLAMA

Mano gražiausi jaunystės metai taip pat neapsiėjo be „žvaigždžių“ kopijavimo. Vos tik pamačiusi serialą „Laukinis angelas“, kuriame vaidino argentiniečių aktorė ir dainininkė Natalija Oreiro, taip susižavėjau šios asmenybės charizmatiškumu, jog pradėjau ne tik rinkti su jos atvaizdu plakatus, bet ir nuolat klausiausi jos dainų. Galop netgi pamėgau Lotynų Amerikos šokius ir prie aprangos vis dažniau derindavau stambius, argentinietiškos stilistikos aksesuarus.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais laikais turbūt nesuklysiu teigdama, jog pirmą vietą tarp labiausiai jaunimo garbinamų asmenybių dalijasi dainininkai ir aktoriai. Pramogų pasaulio žvaigždės, padedant televizijai, internetui, spaudai, radijui taip stipriai paveikia jaunimą, jog pradedami kurti garsenybių fanų internetiniai puslapiai ir klubai, siunčiami įžymybėms laiškai, dovanos, netgi prieinama prie persekiojimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tie žmonės, pasiekę didžias karjeros viršūnes ir tvirtai tikintys tuo, ką daro, visuomenei duoda nepaprastai daug potyrių. Kaip atsako, jie sulaukia šlovės ir pripažinimo. Tačiau jaunam žmogui nereikėtų pamiršti, jog bet koks išgarsėjimas neatsiranda iš niekur. Norint pasiekti aukštų rezultatų, reikia beprotiškai daug dirbti, paminant savo asmeninį gyvenimą ir laisvalaikio malonumus. Be to, kito žmogaus perdėtas sudievinimas slopina pačio jaunuolio asmenybę. Nejučiomis jaunas žmogus pradeda save menkinti, nuvertinti, nes nepajėgia būti toks tobulas kaip žavinga spindinti „žvaigždė“.

REKLAMA

Nors tokia situacija ir liūdina, vis dažniau jaunimas save su garsenybėmis lygina iš pareigos. Ypač Lietuvoje, pradedantys solinę dainininko karjerą, jaunuoliai stengiasi atkartoti garbinamo užsienio atlikėjo įvaizdžio specifiką tiek perdainuodami tas pačias dainas, tiek rengdamiesi tokiu pačiu stiliumi, netgi mėgdžiodami to žmogaus manieras ir judesį scenoje. Tokie jaunimo kopijavimo pavyzdžiai verčia manyti, jog mes nesugebame nieko naujo sukurti, esame tik beždžionės, mėgdžiojančios kitų veiksmus.

REKLAMA

Tačiau dar didesnę žalą savos asmenybės tobulėjimui jaunimas patiria tada, kai pradeda kopijuoti blogus draugų poelgius – skriaudžia silpnesnius, dėl mados ir norėjimo pritapti prie kitų, rūko ir vartoja narkotikus. Tai yra žymiai baisiau, nei nesveikai įsisvajoti į kokią nors garsenybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip įprasta, „žvaigždėmis“ dažniausiai susižavi jaunos merginos, kurios gražaus kūno kulto apakintos, stengiasi save puoselėti bet kokiomis priemonėmis. Šiandien net šešiolikmetės nori pasididinti krūtinę, kad tik patiktų vaikinams ir ateityje galėtų prasimušti į pramogų pasaulį bei tapti „žvaigždėmis“. Taigi galima konstatuoti, jog didžiąją dalį Lietuvos merginų vilioja Olialia pupyčių statusas, o ne naudingi valstybei darbai.

Akivaizdu, garsenybių blizgesys jaunimui asocijuojasi su tobulu ir įdomiu tų asmenybių gyvenimu. Tačiau iš tikrųjų „žvaigždės“ sublizga tik savo darbais, o ne dirbtinai sukurtu grožiu ir begaliniais turtais. Tikriausia bet kokia įžymybė pasakytų, jog toks viešas gyvenimas nepaprastai vargina ir nesuteikia jokio malonumo, tik priešingai, trukdo pilnavertiškai mėgautis laisve ir išlaikyti arti savęs mylimą žmogų. Tad jauni žmonės turėtų suprasti, jog stengtis panašėti į „žvaigždes“ tėra vaikiškas įgeidis, kuris daug vertingiau nei būti garsenybe, neturinčia nė trupučio privatumo.



Lina Skučienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų