Daugiau kaip pusei darbuotojų teko girdėti apie situaciją, kai įmonėse dirbantys senbuviai ne itin mėgsta naujokus – neseniai priimtus dirbti naujus kolegas. Darbo paieškos portalo atlikta darbuotojų apklausa siekta išsiaiškinti, kokios gali būti tokių situacijų priežastys.
Apklausos rezultatai atskleidė, kad vidutiniškai 7 iš 10 asmenų yra susidūrę su faktu, kai naujokai nėra mėgstami kolektyve – 1 iš 7 pats tai patyrė, likusieji 6 yra apie tai girdėję. Likusieji 3 iš 10 respondentų to nei patyrė, nei girdėjo iš aplinkinių.
Dauguma (54 proc.) darbuotojų taip pat teigia, kad kai jie buvo naujokai, kai kurie kolegos su jais elgėsi draugiškai, kai kurie nelabai, o 42 proc. respondentų pasakoja, kad visi buvo labai draugiški ir nesijautė, kad kas nors žiūrėtų į naujokus kritiškai. Likę 4 proc. pripažįsta, kad kolegos buvo labai nedraugiški, tad teko jaustis itin nejaukiai.
Paklausti, kokios gali būti priežastys, kad seniau dirbantys darbuotojai nemėgtų naujokų, dauguma CVbankas.lt respondentų mano, kad tai gali būti baimė, kad nauji užims senų vietą, išstums juos iš darbo (31 proc. respondentų) arba nuogastavimas, kad nauji žmonės yra perspektyvesni, protingesni (31 proc.). Taip pat iš apklausos rezultatų statistiškai reikšminga nuomonė, kad naujokų nemėgimui įtakos turi jų amžius, pavyzdžiui, nauji darbuotojai dažniausiai būna jaunesni, taigi sudaro konkurenciją (17 proc. respondentų). Likusieji apklausos dalyviai mano, kad įtakos tam, kad senbuviai nemėgtų naujokų, gali turėti ir išvaizda ar nenoras dalintis darbo įrankiais, medžiagomis, darbo vieta ar kt.
Kai vieni darbuotojai skundžiasi dėl kai kurių senbuvių nedraugiškumo, kiti pateikia priešingą nuomonę – darbuotojai mano, kad kartais patys naujokai kalti, jei nepavyksta sutarti su senbuviais. Ir patiems naujokams reikia stengtis pritapti naujame kolektyve, stengtis susipažinti, bendrauti.
CVbankas.lt apklausos rezultatai parodė, kad kas antras darbuotojas, pradėjęs naujame dirbti naujoje įmonėje, stengėsi su visais susipažinti, pabendrauti, buvo draugiškas, apie trečdalį respondentų prisipažino, kad su kai kuriais iškart bendravo daugiau, su kai kuriais mažiau. Apie 15 proc. darbuotojų teigė, kad buvo nedrąsu, tad bendravo tik su tais, kurie parodė jų darbo funkcijas.
CVbankas.lt informacija