„Žaliųjų“, „mėlynųjų“, „raudonųjų“ komandos
Džemperiai, kurie yra puošiami įmonės logotipais, ar užrašais, dažniausiai būna įvairių spalvų. Idėja gana paprasta, įmonėje dirbančias komandas ar skyrius, savaitei aprengti tam tikros spalvos džemperiais. Aišku, su įmonės logotipais tam atvejui, jei apsilankytų svečiai. Tokie džemperiai iš karto patrauktų dėmesį. Be to žmogiškųjų išteklių (HR) skyrius galėtų suorganizuoti įvairių konkursų visų spalvų komandoms, o po mėnesio geriausius galima apdovanoti.
Tai labai „žalia“ idėja – ją galima išvystyti pagal kiekvienos įmonės darbo pobūdį ir darbuotojų įpročius.
Džemperis „Čempionas“
Ne vienoje įmonėje yra renkamas geriausias mėnesio darbuotojas ar darbuotoja. Ši tradicija atėjusi iš JAV, kur jau seniai tapo aišku, kad gerai dirbančiuosius reikia skatinti viešai, o ne už uždarų direktoriaus kabineto durų. Tokiam tikslui pasitarnaus džemperis su užrašu „Čempionas“, „Geriausias darbuotojas“, „Mėnesio darbuotojas“, „Kietesnis už bosą (laikinai)“ ir t.t.
Tokius džemperius įmonė gali užsakyti kelis iš karto, pavyzdžiui, 12 vienetų kiekvienam mėnesiui. Taip galima ir šiek tiek sutaupyti. Gali būti, kad su laiku atsiras darbuotojų, kolekcionuojančių tokius džemperius.
Geriausias pasaulyje bosas
Nors Boso diena yra minima spalio 16-ją, viršininką pasveikinti progų gali būti tikrai ne viena. Tam puikiausiai tinka džemperis su šmaikščiu užrašu. Tik nereiktų persistengti, kad boso dienai pasibaigus, netektų aiškintis, kuris sugalvojo „peržengti ribas“.
Panašiu principu galima sveikinti ir žemesnio lygio vadovus, skyrių vadovus ir kitus vadovaujančias pozicijas užimančius žmones įmonėje.
Penktadienio džemperis
Kai kurios įmonės gana griežtai laikosi dalykinio aprangos stiliaus. Kostiumas, marškiniai su kaklaraiščiu ar moteriškas kostiumėlis su kaklaskare gali nusibosti. Nemažai tokių įmonių paskiria vieną dieną, kai į darbą galima eiti laisvesniu stiliumi. Kad tas stilius būtų ne per laisvas, rekomenduojama pasiruošti penktadienio džemperių. Juos galima laikyti darbe, nes vilkėti juos reiktų tik kartą per savaitę ar pora kartų per mėnesį.
Aišku, jie turėtų būti nuotaikingi ir su šmaikščiais užrašais. Taip ne tik papuoštų, bet ir pakeltų nuotaiką.
„Pakaitinis“ džemperis
Darbovietės virtuvėlėje nutinka visokių tragedijų. Netyčia išliejama kava, arbata, vynas ar maistas. Jis krenta ant niekuo dėtų kolegų, kurie tada turi didelį rūpestį – kaip pasirodyti klientams. Laiko išplauti ir išdžiovinti darbinius rūbus tikrai nepakanka, tad ką daryti tokiu atveju? Kiekvienoje įmonėje galėtų būti „pakaitinis“ džemperis. Tai galėtų būti į oficialų rūbą panašus džemperis su įmonės logotipu. Juo vilkėti galima iki darbo pabaigos, tada vykti namo, o kitą dieną – grąžinti. Aišku, reiktų pasiruošti skirtingų dydžių, vyriškų ir moteriškų. Vietoj užrašų gali būti švarko ar kostiumėlio elementai, kaklaraištis ar peteliškė. Su tokiu rūbu galima bendrauti su klientais – protingi žmonės supras, kas nutiko.
Džemperiai spausdinami specialiose dirbtuvėse. Šiuolaikinės technologijos leidžia atspausdinti net pakankamai ryškias nuotraukas ant džemperio medžiagos tiesioginės spaudos ant tekstilės būdu. Šilkografija naudojama kai reikia vos keleto spalvų užrašo ar logotipo. Norint sukurti prabangesnį džemperį, galima naudoti ir embroideriavimą – siuvinėjimą. Toks džemperis gali būti net pakankamai rimta verslo dovana.
Džemperių formų pasirinkimas irgi pakankamai platus. Galima rinktis maunamus per galvą, su užtrauktukais, su kišenėmis ar be jų, su gobtuvais, uždarais ar atvirais kaklais ir t.t.