• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kodėl dažname Lietuvos tarptautiniame renginyje nepasirodo įtakingų Europos Sąjungos ir kitų šalių vadovai? Ar kai kurie aukšto rango svečiai nebeužsuka dėl to, kad krito mūsų, kaip valstybės, prestižas, ar dėl to, kad neturime techninių gebėjimų juos prisikviesti?

REKLAMA
REKLAMA

O gal tai - susipainiojusios šalies ir apskritai ES užsienio politikos pasekmė? Apie tai prie apskritojo stalo susirinko pasikalbėti ilgametis Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, dabar - šio komiteto pirmininko pavaduotojas Justinas Karosas, Seimo Užsienio reikalų komiteto ir Europos reikalų komiteto narys Egidijus Vareikis ir Vilniaus universiteto profesorius Renaldas Gudauskas.

REKLAMA

E.VAREIKIS: "Tad užduosiu tokį klausimą - kada šuo laimi: ar kai loja, ar kai uodegą vizgina? Kai mes kalbame apie užsienio politiką ir labai nesutinkame, išeina taip, kad vienas sako: "Šuneli, tau reikia loti, kitaip čia tavęs niekas neišgirs". O kitas sako: "Čia, šuniuk, reikia uodegą vizginti, tada gal kaulą numes". O ar vizginti uodegą, ar loti, manyčiau, priklauso nuo situacijos." - "

REKLAMA
REKLAMA

J.KAROSAS: "Ar turi Lietuva savo ilgalaikę užsienio politikos strategiją? Frazės prasme - taip, bet konkrečia realizavimo prasme, žinoma, man ji sunkiai matoma. Tie, kurie šiuo metu turi daugumą ir yra valdžioje, prieš keletą metų buvo parengę Rusijos sulaikymo strategijos planą, tai atsiprašau... Ar tai suderinama su mūsų strateginiais tikslais turėti normalius, konstruktyvius ir lygiaverčius santykius su kaimynais?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E.VAREIKIS: "Mes kitados juokėmės iš estų, kurie sakė, kad jiems užsienio politikos nebereikia - yra ES ir užtenka. Mes sakėme, na ne, mes tai jau savo solo partiją išsaugosime. Su tuo solo partijos išsaugojimu išėjo taip, kad mes nesutariame, ką mes giedame."

J.KAROSAS: "Jei kalbėtume apie Angelą Merkel, prancūzų politiką, tai pakalbėkime tiesiai: jeigu mes būtume neprotestavę prieš šitą Šiaurės dujotiekio vedimą per Lietuvos teritoriją, tai mes, žinoma, iš tranzito būtume daug laimėję. Dabar kas? Dabar mus ES finansuos, mes tą vamzdį atsivesime iš Lenkijos ir gausime tas pačias "Gazprom" dujas. Štai kur mūsų politikos aklumas arba neadekvatumas. Tie dalykai yra blogi. Ideologinės klišės nustelbia realybės suvokimą".

R.GUDAUSKAS: "Jeigu kalbėtume apie strateginius partnerius, tai, banaliai mąstant, didelio ir mažo strateginė partnerystė yra visada šiek tiek subtili. Kai kalbame apie Baltijos šalis, tai iškart mūsų asociacijos - mažosios šalys. Jeigu galvotume apie tokį strateginį kontekstą, tai jau būtų kitokių interpretacijų."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų