Dienraščio „The Washington Post“ apžvalgininkė Laurie Essig pastebėjo, jog dauguma amerikiečių tiki iliuzija, kad savo gyvenimą visada galima dar labiau pagerinti, ir greičiausias būdas tai padaryti – pasiimti kreditą ir ryžtis plastinei chirurgijai.
Pasak JAV plastinės chirurgijos draugijos, nepaisant ekonomikos nuosmukio, 2009 m. plastinių operacijų skaičius šioje šalyje sumažėjo vos 2 procentais, o per pastaruosius 13 metų bendras augimas sudarė 147 %. Populiariausia tarp vyrų ir antra pagal populiarumą tarp moterų – riebalų nusiurbimo operacija (tarp moterų pirmoje vietoje yra krūtų didinimas).
Apklaususi 137 asmenis, kurie ketino pasidaryti plastinę operaciją, žurnalistė buvo apstulbusi, nes dauguma šių asmenų – toli gražu ne turtuoliai. „85 procentai tų, kurie į plastikos chirurgus kreipiasi estetiniais sumetimais, už šias operacijas sumoka kreditine kortele“, – tvirtina L. Essig ir pabrėžia, kad pacientai dažnai naudojasi greitaisiais kreditais ir suploja po 30 proc. metinių palūkanų.
Žurnalistės vertinimu, po plastikos chirurgo peiliu amerikiečiai gulasi visai ne dėl garbėtroškos ar grožio, o paprasčiausiai dėl to, kad jie nepasitiki savimi darbo ir meilės rinkose. Moterys yra įsitikinusios, kad tobulas kūnas ir tobulos vestuvės atneš šviesų rytojų, išsigelbėjimą nuo ekonominių ir emocinių problemų, neperspektyvaus darbo ar nedarbo. L. Essig manymu, iš dalies toks įsitikinimas yra teisingas, nes JAV švietimo sistemos reforma vis dar neįgyvendinta, darbo užmokesčio augimas nenumatomas, o pensija pasitikėti amerikiečiams būtų tiesiog naivu. Tai kodėl gi nepasiimti paskolos savo naujoms krūtims ir taip pasididinti dar ir pasitikėjimą savimi?
Kaip pastebėjo lietuviškojo „Playboy“ kalbintas JAV dirbantis plastikos chirurgas Rimtautas Marcinkevičius, amerikietės yra linkusios pasidovanoti implantus po skyrybų su vyru ar vaikinu. „Taip jos, matyt, jaučiasi labiau pasiruošusios sugrįžti į „pasimatymų rinką“, - sakė chirurgas.