• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Surinkęs 382 europarlamentarų balsus, 219 balsavus prieš, o 117 susilaikius José Manuelis Barroso rugsėjo 16 d. gavo teisę formuoti ateinančius penkerius metus dirbsiančią Europos Komisiją. Ko galime tikėtis iš antrąją kadenciją iš eilės šias pareigas užimsiančio Europos pareigūno? Romaną Prodį Komisijos pirmininko poste buvęs Portugalijos premjeras pakeitė 2004 m. lapkritį.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai Europai parankus rezultatas“, – po balsavimo sakė Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas. „Nebeliko politinio vakuumo – EK pirmininkas Barroso gali pradėti kurti detalią programą ir formuoti komandą“, – sakė Komisijos vadovą pasveikinęs politikas.

REKLAMA

Ekonomikos gaivinimas, solidarumas ir skaidrumas

Balsavimo išvakarėse pasakytoje kalboje J. M. Barroso europarlamentarams pristatė savo siūlomą Komisijos veiklos programą. Svarbiausi jos uždaviniai – ekonomikos gaivinimas, socialinė rinkos ekonomika, kova su vyrų ir moterų atlyginimų skirtumais ir socialiniu dempingu bei siūlymas peržiūrėti darbo laiko direktyvą.

REKLAMA
REKLAMA

Formuojant ES biudžetą J. M. Barroso siūlo remtis solidarumu ir užtikrinti skaidresnį ir efektyvesnį skirtingų politikos sričių finansavimą. Komisijos pirmininkas žadėjo plėtoti „ypatingą“ Komisijos ir Parlamento partnerystę.

Kitokia Komisija

Nors didžiausios paramos J. M. Barroso susilaukė iš centro dešinės Europos liaudies partijos, jis pabrėžė sieksiantis ieškoti visų proeuropietiškų jėgų konsensuso ir atspindėti jį formuodamas Komisiją. „Mano, Komisijos pirmininko, partija yra Europa“, – pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnas pažadėjo pokyčių Europos Komisijoje – naujus teisingumo ir žmogaus teisių, vidaus reikalų ir migracijos bei klimato kaitos komisarų postus, taip pat naujas mokslinio patarėjo tyrimų ir inovacijų reikalais pareigas.

Tolimesni žingsniai

ES valstybių ir EK pirmininko sutarimu į Komisijos narių pareigas pasiūlytus kandidatus tvirtins Europos Parlamentas, atsižvelgęs į atitinkamų EP komitetų surengtų klausymų, kuriuose bus vertinama kandidatų kompetencija ir pasirengimas užimti komisaro pareigas, išvadas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų