Tęsiame skaitytojų pamėgtą straipsnių seriją „Ko nedaryti..“ įvairiose pasaulio šalyse. Šįkart mūsų taikiklyje atsidūrė keista, bet žavi – Kinija.
Nekeliaukite „auksinių savaičių“ metu
Dvi savaites per metus kinai praleidžia keliaudami su šeima. Viena jų išpuola per valstybinę šalies dieną spalio mėnesį, kita – per Naujuosius kinų metus. Šių savaičių metu gauti traukinių ar lėktuvų bilietus – tikras galvasopis. Maža to, „auksinėmis savaitėmis“ visuose turistų lankomose vietovėse išsipučia prekių ir paslaugų kainos.
Į Kiniją keliaukite bet kuriuo kitu metų laiku
Kinija yra tokia didžiulė, jog bet kuriuo metų laiku kurioje nors jos dalyje bus pats turistinio sezono įkarštis.
Nesitikėkite sklandžios anglų kalbos
Nepaisant to, kad didesniuose Kinijos miestuose galima išgirsti vietinius kalbant angliškai, dažniausiai tai tebūna nuolat kartojamos kelios frazės. Jei iš tikrųjų prireikia su kuo nors pasitarti angliškai – ieškokite studento arba verslininko.
Išmokite pagrindines „išgyvenimo“ frazes kiniškai
Nusiteikite, kad gatvėse iš vietinių nuolat girdėsite „Labas“, „Iš kur atvykai?“, „Kuo tu vardu?“ ir panašius klausimus. Mandagu būtų išmokti į juos sklandžiai atsakyti. Be to, kelios pagrindinės frazės pravers ir derantis dėl geriausios pirkinio kainos.
Nenuvertinkite baltųjų gėrimų
Baltieji gėrimai (dar vadinami kiniška degtine) - distiliuoti alkoholiniai gėrimai, gaminami iš sorgų, bulvių ar grikių, yra neabejotinas Tolimųjų Rytų „prekinis ženklas“. Nors šie gėrimai ir nėra tokie stiprūs, kaip esame įpratę, besaikis jų vartojimas kitą rytą gali sukelti nelengvas pagirias.
Nespoksokite į nuogus vaikų užpakalius
Kinijos vaikai šlapintis yra įpratę bet kur ir bet kada. Prispyrus reikalui, jie tą atliks net ir sausakimšuose prekybos centruose. Atvykėlius stebina ir garsiosios vaikučių kelnės, kuriuose tėveliai ties užtrauktuko vieta tiesiog iškerpa skylę.
Nesibaiminkite kiniško maisto
Arkliena, šuniena, smirdintis „tofu“, žuvų galvos – kartais sunku nuspėti, kas atkeliaus į tavo lėkštę. Todėl pravartu išmokti maisto pavadinimus kiniškai – tik taip apsidrausite nuo „gurmaniškų staigmenėlių“.
Nesitikėkite rasti geros kavos
Visi „kavomanai“, geros kavos turėtų atsivežti iš namų, nes Kinijoje kava yra pernelyg brangi ir dažniausiai tik tirpoma.
Nepamirškite aplankyti kiek mažiau žinomų Kinijos vietų
Didžioji kinų siena, Terakotinė kariauna, Honkongas – į šias vietoves plūsta didžiausias turistų skaičius. Tačiau šalyje apstu ir kitų dėmesio vertų objektų: pavyzdžiui, buvusi portugalų kolonija Makao.
Makao dažnai yra laikomas „Azijos Las Vegasu“, nes čia pilna lošimo namų, organizuojamos arklių ir šunų lenktynės. Kaip bebūtų, ieškančius „šio to daugiau“ šis miestas priblokš įstabiu senamiesčiu, kuris 2005 m. buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
10 dalykų, kurių nežinojote apie Kiniją, skaitykite čia.