Kaip ir kasmet „Versus aureus“ leidykla, be grožinės (originaliosios ir verstinės) literatūros, leidžia daug humanitarinės krypties leidinių: istorijos, etnologijos, filosofijos, archeologijos, kultūros ir meno istorijos, vadovėlių ir mokymo priemonių, mokslinių periodinių leidinių.
Šiųmetę Vilniaus knygų mugę „Versus aureus“ leidykla pasitinka ne tik su naujomis, dar spaustuvių dažais kvepiančiomis knygomis, bet ir puikiais renginiais. Seniai laukta viešnia Joanne Harris atvyksta susitikti su savo ištikimais skaitytojais ir gerbėjais. O tie, kurie nesuskubs į Vilniaus knygų mugės renginį, galės su autore pabendrauti glamonėjami pasakiškų šokolado aromatų prekybos centro „Panorama“ knygyne „Pegasas“.
Profesorius, filosofas, visuomenės ir politikos veikėjas, europarlamentaras Leonidas Donskis apie pilietiškumą, žmonių laisvę ir orumą, ryšius ir įsipareigojimus diskutuos su Dariumi Kuoliu ir Vytautu Toleikiu.
Jauniausius ir uoliausius knygos mylėtojus šį kartą vėl džiugins Rimantas Černiauskas ir jo pagalbininkai – „Vaikai ir vaiduokliai“. Su jais kartu šėls dailininkė Goda Jackutė ir bardas Jonas Baltokas.
Mugės lankytojų laukia nemažai naujienų ir įdomybių: lietuvių literatūros grandų R. Kašausko ir A. Bieliausko, J. Mačiukevičiaus ir R. Šavelio knygos; naujausiais savo kūrybos vaisiais pradžiugins R. Velijevaitė, R. Urmetzer, G. Grajauskas, V. Rykštaitė. Maloni staigmena – išeivių iš Lietuvos sūnaus, populiaraus žurnalisto, rašytojo, literatūros kritiko Antano Šileikos „Bronzinė moteris“.
Istorinių romanų, pagrįstų tikrais, o ne išgalvotais faktais, gerbėjams tikrai patiks Gaynoro Arnoldo knyga apie sudėtingą, meilės ir aistrų kupiną Čarlzo Dikenso gyvenimą „Mergina mėlyna suknele“. Karen Essex romano „Atėnės pagrobimas“ skaitytojus įtrauks dviejų skirtingų, bet labai stiprių moterų išgyvenimai, aistros, ambicijos ir vidiniai prieštaravimai – jos buvo liudininkės, kaip Atėnų Partenono marmuro skulptūros sulaukė liūdno likimo. Beje, dar ir šiandien Graikija neatgauna šitų pavogtų ir dabar Britų muziejui priklausančių skulptūrų.
Japonijos ir visko, kas grynai japoniška, gerbėjai pasimėgaus Plaukiančio pasaulio prozos žanro kūrėjo Ihara Saikaku XVII amžiaus įsimylėjėlių istorijomis – „Penkios meilę pamilusios moterys“ – ir to meto dailininko Yoshida Hambei būtent šiai knygai sukurtais medžio raižiniais.
Mugėje nenuobodžiaus ir vyriškoji auditorija – automobilių ir jų sporto aistruoliai „Versus aureus“ stende atras pirmąkart lietuviškai išleistą „Aukščiausios pavaros“ vedėjo Jeremy’io Clarksono straipsnių rinkinį „Tik nestabdyk manęs!“, o nepaliaujantys gvildenti istorines mįsles neabejotinai apsidžiaugs puikiu Irwino Shaw „Jaunųjų liūtų“ vertimu.
Verta paminėti ir atskirą atsiminimų „žanrą“ – iškilaus istoriko, akademiko Vytauto Merkio „Atminties prošvaistes“, atskleidžiančias daugiau nei 50 metų epopėją – netolimos istorijos paradoksalius vingius. Garbaus amžiaus autoriaus, neįtikėtinos gyvenimo patirties ir gyvo žodžio meistro Izidoriaus Šimelionio knyga „Žydai mano gyvenime“ sukrečia autentiškais įvykiais. Teatrologo, menotyrininko, teatro kritiko Marko Petuchausko „Santarvės kaina“ – tai savotiška teatro scena, kurioje nepaprastus savo vaidmenis atlieka autoriaus artimieji, giminės, draugai, bičiuliai, muzikai, teatralai... Atsiminimų plejadą papildo žinomo Lietuvos veikėjo, architekto, visuomenės ir valstybės žmogaus Vytauto Landsbergio-Žemkalnio, Vytauto Landsbergio tėvo, labai gyvas, vaizdingas istorijos liudijimas, o kartu įtaigus asmenybės ir jos aplinkos portretas.
Nacionalinės premijos laureato, iškilaus dailininko, grafiko, heraldikos specialisto Arvydo Každailio gyvenimo ir darbų ataskaita – meninis albumas, kuriame atsispindi visa įvairialypė autoriaus kūryba.
Pastarųjų mėnesių „Versus aureus“ leidyklos naujienos: E. von Arnim „Balandžio kerai“, R. Paasonen „Saulės padėtis“, D. Breuers „Velnio vardu“, Z. Kiaupos „Kauno istorija, 1 t.“, R. Okulicz-Kozaryno „Lietuvis tarp Karaliaus-Dvasios įpėdinių“, ir daugelis kitų laukia savo skaitytojo Vilniaus knygų mugėje.
Taigi iki susitikimo!