Daugelis knarkia dėl to, kad miega ant nugaros. Gera žinia ta, kad tai paprastai galima išspręsti. Jei knarkiate miegodami ant nugaros, imkitės veiksmų, kad miegotumėte ant šono.
Kyla klausimų, kodėl geriau miegoti ne ant nugaros, o ant šono? Išsiaiškinta, kad daugiau nei pusė knarkiančiųjų tai daro miegodami būtent ant nugaros.
Kai miegate ant nugaros, užspaudžiami kvėpavimo takai. Atsipalaidavus žandikauliui ir liežuviui, kyla didesnė tikimybė, kad miegant ant nugaros užsispaus kvėpavimo takai ir dėl to knarksite.
Knarkti nustosite akimirksniu
Tad jei nežinote, kaip prisiversti miegoti ant šono, yra paprasta gudrybė – į pižamos ar kitų miego rūbų nugarinę dalį įsiūti teniso kamuoliuką, rašo snorelab.com.
Kai versitės nuo šono miegoti ant nugaros, kamuoliukas sukels diskomfortą, tad automatiškai nesinorės gulėti ant nugaros, miegosite ant šono ar pilvo.
Nebūtina įsiūti teniso kamuoliuką, tai gali būti bet koks nedidelis daiktas, tačiau pakankamo dydžio, kad verčiantis ant nugaros sukeltų diskomfortą.
Kai kurie į pižamą įsisiuva cypsinčius žaislus, kad gulant ant nugaros žaislo skleidžiamas garsas juos prabudintų. Tai galite išbandyti ir jūs.
Jei nesinori įsiūti kamuoliuko, po nugara galite pasidėti, pavyzdžiui, nedidelę kuprinę, pridėtą įvairių nelūžtančių, netrapių daiktų. Šį būdą anksčiau naudodavo kariai.
Nevilioja nė vienas šių būdų? Galite bandyti miegoti aukščiau pakelta galva, po ja dėti ne vieną, bet dvi pagalves. Taip kūnas nebus visiškai plokščioje padėtyje, neužsispaus kvėpavimo takai.
Daugelis to nežino, bet tyrimais įrodyta, kad net minimaliai pakėlus galvą aukščiau už visą kūną tai gali sumažinti knarkimą net 32 procentais.