• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Avį Dolly sukūrė biotechnikai, dėl jos ginčijosi teologai, o galiausiai ją užmigdė veterinarai. Dabar taksidermijos specialistai iš jos padarė iškamšą, kuri trečiadienį (04.09) buvo pademonstruota per Edinburgo tarptautinį mokslo festivalį.

REKLAMA
REKLAMA

"Ji atrodo puikiai", - apie pirmąjį klonuotą žinduolį pasaulyje sakė Edinburgo karališkojo muziejaus, kuriame iškamša eksponuojama, atstovė spaudai.

REKLAMA

"Ji remiasi visomis keturiomis kojomis, o jos galva truputį pasukta į šoną. Ją lankydavo daug žmonių ir ji visada juos pasitikdavo su tokia išraiška", - pridūrė atstovė.

Dolly pasaulį išvydo 1996 metų liepą, bet daug mėnesių, kol buvo atliekami įvairūs testai, tai laikyta paslaptyje. Galiausiai 1997-ųjų vasarį pasaulį sukrėtė pranešimas apie pirmąjį klonuotą žinduolį. Dabar gyvulių klonavimas tapo beveik rutina.

REKLAMA
REKLAMA

Ne taip, kaip ištvermingi, kalnuose besiganantys jos giminaičiai, "Finn Dorset" veislės Dolly buvo šeriama ir gyveno tvarte. Ji buvo užmigdyta šešerių metų, kai sunkiai susirgo infekcine liga.

Galutinės skrodimo išvados turi būti pateiktos vėliau šią savaitę.

Dolly klonuota iš užšaldytos ląstelės, kuri buvo paimta iš suaugusios avies pieno liaukos. Genetiškai beveik identiška Dolly "motina" nugaišo keleri metai prieš klonavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dolly sukūręs Ianas Wilmutas sakė, kad klonuotai aviai davė amerikietės Dolly Parton, kuri taip pat garsėja krūtimis, vardą.

Nors Dolly buvo tik "kopija", ji turėjo ir unikalią savybę: ši avis buvo vienintelis sėkmingas bandymas, nors tuomet eksperimento metu stengtasi klonuoti net 276 avies embrionus.

Edinburgo tarptautinis mokslo festivalis, kuriuo pažymimas DNR atradimo 50-metis, visas savo duris visuomenei atvers penktadienį.

"Reuters"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų