Spalio 18–20 d. klimato kaitos problemoms skirto dvišalio Lietuvos ir Gruzijos projekto „Žaliasis kapitalas“ ("Green Capital") veiksmai persikelia į Gruzijos sostinę Tbilisį.
Projektu „Žaliasis kapitalas“ siekiama perduoti Gruzijos jaunimui sukauptas žinias bei patirtį, kaip kiekvienas asmuo, tame tarpe ir jaunas žmogus, gali prisidėti prie klimato kaitos procesų stabdymo bei diskutuoti, kaip būtų galima pakeisti kasdieninio vartojimo įpročius, kad išsaugotume švarią ir sveiką aplinką ateities kartoms.
Spalio 18–19 d. Tbilisyje vyks daug įvairiausių veiklų, skirtų aktyviam, aplinkosaugos problemomis besidominčiam Lietuvos ir Gruzijos jaunimui.
Spalio 18 d. Lietuvos ir Gruzijos jaunimas kartu su profesionaliais menininkais kūrybinėse dirbtuvėse iš buitinių atliekų – plastikinių butelių, maišelių, panaudotų skardinių ir kt. - kurs menines instaliacijas, kurios vėliau bus eksponuojamos prie Nacionalinių Tbilisio moksleivių rūmų, Rotušės ir Lietuvos Respublikos ambasados Gruzijoje.
Spalio 19 d. abiejų šalių jaunimas dalyvaus mokymuose, skirtuose inovacijų bei projektų valdymui, kūrybiškumui bei darbui komandoje. Taip pat vyks darbo grupė, kurioje bus sukurta Lietuvos ir Gruzijos jaunimo bendradarbiavimo platforma, kuri toliau plėtos šio projekto idėjų įgyvendinimą Gruzijoje ir Lietuvoje, stengsis atkreipti ne tik savo bendraamžių, bet ir visos visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemas.
Spalio 20 d. Tbilisyje vyks baigiamasis projekto „Žaliasis kapitalas“ etapas - tarptautinė konferencija, kurioje Lietuvos ir Gruzijos valdžios atstovai, švietimo bei aplinkosaugos specialistai, mokytojai ir jaunimas diskutuos bei dalinsis patirtimi bei ieškos bendrų sprendimų, susijusių su klimato kaitos problemomis.
Klimato kaita – pasaulinė problema, o šios kaitos valdymas – vienas didžiausių iššūkių, su kuriomis žmonija susiduria šiandien. Galima prognozuoti, kad šiandieniniai paaugliai ateityje klimato kaitos padarinius pajus daug stipriau, negu mes – būtent jie bus priversti ieškoti išeičių sprendžiant šį klausimą, todėl ypač svarbu jiems perduoti mūsų patirtį, kuri padėtų suprasti klimato kaitos priežastis ir ieškoti būdų, kaip keisti dabartinę situaciją“, - sako Valdas Jankauskas, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius.
Projektą organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Nacionaliniais Tbilisio moksleivių rūmais.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.