Viena svarbiausių užduočių – aplinkosaugos gerinimas
Pramonės sektoriaus gaminamos prekės ir žaliavos yra naudojamos kasdien, ir gamyklų naudojama energija išskiria šiltnamio efektą sukeliančias dujas, kurios turi didelę įtaką klimato kaitai. Iškastinio kuro naudojimas, vykstančios cheminės reakcijos daro iš tiesų nemažą žalą aplinkai, todėl gamyba užsiimančios įmonės turi apgalvoti, kokie veiksmai galėtų sumažinti išmetamų kenksmingų medžiagų kiekį.
Šiandien vis daugiau įmonių nusprendžia prisijungti prie aplinkosaugos ir vadybos sistemos (EMAS), skatinančios įvairias organizacijas gerinti aplinkosaugos veiksmingumą. Norinčios prisijungti įmonės ar įstaigos gali pačios pasirinkti, kokius aplinkosaugos veiksnius jos norėtų gerinti, ir dalyvavimas šioje schemoje ne tik didina investuotojų pasitikėjimą, bet taip pat skatina vartotojus atsakingai rinktis gaminius, kurių gamybos procesas yra mažiau kenksmingas aplinkai.
Verslo sektorius turi prisitaikyti prie klimato kaitos
Karolina Kaminkienė, įmonės, apdovanotos už palankiausią aplinkai produktą, rinkodaros vadovė teigia, kad „Keičiasi vartotojų psichologija, pradedama vertinti žalia, tvari ir ekologiška produkcija. Po truputį įsivyraujanti tendencija – „eco“ ženklintų, ekologiškų ir kitų produktų įvairovė. Vienas pavyzdžių – mūsų suprojektuota ir pagaminta įranga biokuro garo katilinei Plungėje. Ši katilinė kūrenama atsinaujinančiais energijos ištekliais, teikia garą gamybai, kas sukuria jų produktams dar didesnę vertę. Nuo 2016 m. sausio 1 dienos bus paskelbta direktyva, nuo 1 iki 50 MW katilams, kurie privalės atitikti naujausius aplinkosauginius reikalavimus, todėl reikia jau dabar tam ruoštis, prisitaikyti prie naujausių direktyvų, gaminti pažangius produktus. Šiandien rūpinimasis ekologija yra itin svarbus, pramonė nenumaldomai auga, didėja gamyba, to pasekmė – aplinkos užterštumas ir klimato kaita, todėl yra neišvengiama griežtinti normas verslui, gamybai. Verslas turės prisitaikyti, kad tenkintų ekologinius reikalavimus, atitiktų normas.“
Keturiasdešimt procentų mažesnis šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis
Praėjusiais metais Europos Vadovų Taryba patvirtino bendrą tikslą – iki 2030-ųjų metų visoje Europos Sąjungos teritorijoje sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį keturiasdešimčia procentų, ir labai svarbu tai, kad kiekviena valstybė narė imtųsi atitinkamų priemonių. Be jokios abejonės, veiksmų turės imti ir verslo sektorius, turintis poveikį aplinkai, numatant, kaip galima būtų sumažinti neigiamą poveikį bei gerinti aplinkosaugos veiksmingumą.