Tiesa, ligoninės vadovai tikina, kad taip sumažės eilės pas gydytojus.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Į Klaipėdos universiteto ligoninės Jūrininkų padalinį nenutrūkstamu srautu plaukia pacientai. Ir kiekvieno patirtis šioje gydymo įstaigoje skirtinga – vieni džiaugiasi, kiti gi skundžiasi milžiniškomis eilėmis:
„Labai aukšto lygio aptarnavimas, gydytojai paslaugūs, kompetentingi, viskas labai gerai.“
„Šiaip, jei dar registruotis, tai tenka mėnesį palaukti.“
„Mes turėjom būti vienuolikta, mus priėmė be penkiolikos vienuolika. Šiuo momentu taip pasisekė labai gerai.“
Ruošiasi reorganizacijai
Naujasis ligoninės vadovas žada – milžiniškos eilės jau praeitis. Prasideda šios, iš buvusios Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Jūrininkų ligoninės sujungtos, gydymo įstaigos reorganizacija. Vadovas tikina, kad gyvų eilių nebeliks visai, o sulaukti registracijos pas gydytoją užtruks nuo keturių iki aštuonių savaičių, o ne vidutiniškai tris mėnesius kaip buvo iki šiol.
„Kažkokia eilė visada bus. Mes žinome valstybių, kur eilės viršija gerokai daugiau nei trys mėnesiai. Aš nesakau, kad čia yra gerai, bet pasiekti tokios sveikatos apsaugos sistemos, kur eilė būtų savaitė ir mažiau, tai reikėtų nepaprastai daug finansinių resursų, kurių šiuo metu Lietuva neturi“, – teigia Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius Audrius Šimaitis.
Tiesa, eilės sutrumpės ne pas visus gydytojus, nes dalies tam tikrų sričių specialistų tiesiog trūksta, o esantys fiziškai nespėja priimti visų pacientų. Pavyzdžiui, ligoninėje dirba tik vienas dermatologas, registracija pas jį galima tik po kelių mėnesių.
„Išlieka iššūkių pritraukiant gydytojus psichiatrus, taip pat yra anesteziologų trūkumas. Tai tie dalykai, kurie liečia visą Lietuvą“, – tikina A. Šimaitis.
Mažins etatų skaičių
Vis tik medikų dar sumažės, mat reorganizacija palies ir etatus. Nors nuo rugsėjo 3000 darbuotojų turinčią ligoninę paliko 67 medikai, o į ją atėjo 142, administracijos atstovai neabejoja, kad po pertvarkos gydymo įstaigą paliks apie 10 procentų medikų. Jų išeitinėms kompensacijoms bus skirta 2 milijonai eurų.
„Siekis ligoninės yra išsaugoti kiekvieną darbuotą ir net jeigu žino darbuotojai, kad jų darbo vieta, pareigybė tokia naikinama yra, tai darbuojam yra pasakyta, kad tikrai jiems bus pasiūlyta kita darbo vieta, kita pareigybė“, – sako pavaduotoja valdymui ir ekonomikai Jūratė Grubliauskienė.
Vis tik reorganizacija būtina, tvirtina naujieji ligoninės vadovai. Norėdami sulyginti medikų hierarchiją, jie atsisako skyrių vadovų, įsteigia administratorių etatą. Šie perims iš gydytojų ir slaugytojų visą biurokratinį darbą, taip specialistams leisdami užsiimti tiesiogine veikla. Vis dėlto profsąjungų atstovai į šiuos pokyčius žiūri atsargiai.
„Mes nežinom, kaip efektyviai visa ta struktūra veiks ir kas bus jei ta struktūra nauja ir visas tas modelis neveiks efektyviai. Ar bus dar viena pertvarka?“ – klausia ligoninės profsąjungų pirmininkas Dainius Burdulis.
Kainuos 100 mln. eurų
Reorganizacija palies ir ligoninės infrastruktūrą. Per 10–15 metų už 100 milijonų eurų išdygs naujas gydymo įstaigos miestelis, o seni pastatai bus nugriauti. Esą jų, statytų prieš 50 metų, renovuoti nebeapsimoka. Bus sutvarkyti ir kone puskilometrį po žeme besidriekiantys tuneliai. Juose karo atveju galės prisiglausti pusantro tūkstančio žmonių. Tikėtina, pirmumą gaus ligoninės pacientai.
„Tikslas yra tartis ir su Krašto apsaugos ministerija, kad gautume investicijų, kad sutvarkytume ir būtų tinkamai galima panaudoti esant ekstremaliai situacijai. Nes mes Klaipėdoje tokią vietą turime pakankamai unikalią“, – teigia pavaduotojas infrastruktūrai ir plėtrai Saulius Budinas.
Ligoninės teritorijoje išdygs ir naujas, modernus, su palatomis priėmimo skyrius. O kol kas pagal naują tvarką greitosios 90 procentų ligonių veš į buvusios Universitetinės ligoninės skyrių, širdininkus ir panašių ligų kamuojamus – į buvusių Jūrininkų priėmimo skyrių.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.