• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo kovo uostamiesčio Tarybos nariai gaus trečdaliu mažesnes išmokas kanceliarinėms išlaidoms padengti, o kai kurie jų neteks net ir daugiau mėnesinių pajamų „vokelyje“.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu iš 31 Tarybos nario išmokų yra atsisakę 9.

Planas-chuliganas

Tai, kad Tarybos nariams bus siūloma 30 proc. apkarpyti „vokelius“, daugeliui politikų buvo tarsi žaibas iš giedro dangaus. Dar labiau turėjo nustebti mero pavaduotojai Benas Šimkus ir Judita Simonavičiūtė, Tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis ir patarėja Audra Daujotienė, mat jiems nuo jau sumažintų išmokų bus „nukerpama“ dar 50 proc. Vietoje 1,2 tūkst. litų per mėnesį liks tik 420.

REKLAMA

„Vakarų ekspreso“ žiniomis, vėzdu prieš Tarybos narius ne be uostamiesčio vadovo Rimanto Taraškevičiaus palaiminimo užsimojo savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Aldona Špučienė. Toks „ėjimas žirgu“ išties net nebuvo svarstytas nei frakcijose, nei komitetuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Tas klausimas atsirado kažkaip stichiškai...“ - stebėjosi Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Alfonsas Bargaila.

Tad vakar Tarybos posėdžių salėje vyko bėdų turgaus šou - politikai visokiais įmanomais būdais bandė atidėti klausimo svarstymą, diskutuoti, kabinėjosi prie procentų, mušėsi į krūtinę aiškindami, kad išmokų jiems labai reikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sprendimo projekte buvo numatyta, kad eiliniai Tarybos nariai vietoje tūkstančio gaus 700 litų per mėnesį, o komisijų, komitetų pirmininkai ir Kolegijos nariai - vietoje 1,2 tūkst. litų - 840. Už posėdžių nelankymą politikams išmokos gali būti dar labiau sumažintos.

REKLAMA

Už tokias išmokas politikams nereikia niekam atsiskaityti, nuo jų neatskaičiuojami mokesčiai. Tiesa, pagal naują tvarką meras ir jo pavaduotojai turės atsiskaityti, jei nuspręs imti „vokelius“.

Grasina teismais

Pirmiausiai politikai ėmė piktintis, kodėl siūloma išmokas „nupjauti“ 30, o ne 5, 10 ar 15 proc. Tiesa, buvo ir tokių, kurie siūlė mažinti 50 ar net visu 100 proc., tačiau šie siūlymai liko tik lozungais.

REKLAMA

„Tai kodėl 30 procentų? Toks sprendimas - populistinis. Įtariu, kad tie, kurie neima išmokų, kažką kita veikti nori Taryboje, jei jau jiems nereikia pinigų, skirtų darbui su rinkėjais“, - svarstė Irina Rozova.

Miesto vicemerė Judita Simonavičiūtė iškart pareiškė, kad gins savo teises teismuose, jei iš jos bus atimta galimybė gauti „vokelį“. Panašu, kad bylinėtis teks jau vien dėl Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės iniciatyvos. Ji dar svarstant klausimą pareiškė, kad pagal teisės aktus merui ir jo pavaduotojams išmokos apskritai nepriklauso, o Tarybos sekretorius ir mero patarėjas privalo pateikti dokumentus, liudijančius, kam išleisti pinigai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi nė vienas iš šių reikalavimų nebuvo įgyvendintas, „Vakarų ekspresą“ K. Vintilaitė informavo, kad teks bylinėtis ir greičiausiai skųsti visą Tarybos sprendimą.

„Galėjote apklausti visus Tarybos narius ir išsiaiškinti, kiek išties jie sunaudoja pinigų kanceliarinėms išlaidoms. Žinotumėte, kiek procentų realiai galima sumažinti tas išmokas. Aš paskaičiavau, kad mano mėnesinės valstybės kompensuojamos išlaidos dirbant su 7 savivaldybėmis yra mažesnės, nei dabar siūloma skirti vienam Tarybos nariui“, - posėdyje tvirtino ji.

REKLAMA

Beje, siūloma bus 15 proc. sumažinti priedą prie algos ir savivaldybės administracijos direktoriui Aloyzui Každailevičiui. Šiuo metu jis gauna 50 proc. priedą. Iš viso kartu su priedu per mėnesį neatskaičius mokesčių administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius uždirba per 7 tūkst. litų.

Denisas Nikiteka

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų