Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
58-erių klaipėdietis Gražvydas dalyvauja atrankoje į pajūrio gelbėtojus. Vyras ilgus metus gyveno sostinėje, tačiau kartą atvyko į uostamiestį ir jį įsimylėjo. Sako, kada jei ne dabar reikia išbandyti savo jėgas romantiškame gelbėtojo darbe, kur visą vasarą galima praleisti prie jūros. Juolab, kad gelbėjimo patirties turi.
„Du vyrukai iš Azijos nėrė į bangas pirmą kartą jūrą pamatę. Žmonės stovi sustingę, jie toli. Nusprendžiau plaukti į pagalbą. Bangos, gyvenimas pro akis“, – prisimena įvykį Gražvydas.
Gražvydą paragauti gelbėtojo duonos įkvėpė ir štai šis, senas geras serialas apie daug nuotykių patiriančius šios profesijos atstovus saulėtoje Kalifornijoje.
„Haselhofas, čia kaip ir pavyzdys tos kartos vyrukams. Jaunimui reikia atsukinėti dabar tuos serialus, kažkaip sumotyvuotų gal“, – pasakoja kandidatas į gelbėtojus.
Romantikos darbe nedaug
Vis tik, tryliktus metus gelbėtoju Klaipėdos pajūryje dirbantis Dainius sako, kad šiame darbe romantikos nėra labai daug. Nėra laiko mėgautis malonumais, mat tenka rūpintis žmonių gyvybėmis ir visa įsivaizduota iliuzija subliūkšta pirmą kartą puolus traukti skęstančiojo.
„Reikia nepamiršti atlikti savo pareigą, stebėti jūrą, neleisti pradėti skęsti. Ne tik, kad išgelbėti, bet ir neleisti pradėti, kad žmogus skęstų“, – pasakoja gelbėtojas Dainius.
O ir šiaip, norėti būti gelbėtoju neužtenka. Vien šiame etape reikia įveikti nemenkus fizinius normatyvus, tad iš 90 užsiregistravusių kandidatų į kitą etapą pateks tikrai ne visi.
„50 metrų plaukimas laisvu stiliumi per 45 sekundes, 200 plaukimas per 6 minutes ir pranerti į tolį reikia 20 metrų“, – normatyvus vardina Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.
Gelbėtojams siūlomas uždarbis į rankas siekia nuo 863 eurų. Jais tapti gali visoje Lietuvoje gyvenantys vaikinai, merginos, vyrai ir moterys. Amžiaus cenzo čia nėra, svarbu būti sulaukus pilnametystės. Tiesa, šiemet išmėginama naujovė – iš kitų miestų atvykę ir geriausiai dirbantys gelbėtojai bus apgyvendinti nemokamai.
„Nes reikalinga konkurencija, norisi, kad visi stiprūs, kad dirbtų ir poilsiautojai jaustųsi saugiai paplūdimiuose“, – teigia A. Siakki.
Kandidatai išbandė savo jėgas
Tad kandidatų ir suplūdo iš visos šalies. Kiekvienas užtikrintai žino, kodėl nori šio darbo.
„Noras padėti žmonėms tinka mano asmenybei. Gal pats plaukimas nėra pats aštriausias peilis mano arsenale, bet aštrus protas, drąsa ir noras padėti žmonėms – štai kuo aš esu naudingas“, – tikina kandidatas į gelbėtojus Rytis.
„Studijuoju paramediciną ir, manau, jei teks gaivinti, gausiu vis tiek patirties“, – sako kandidatė Gabija.
Po šios atrankos laukia ir kiti etapai – pirmosios pagalbos kursai, teorinės žinios ir praktiniai užsiėmimai jau ne baseine, o jūroje. Čia ir atsiskleis, kas vertas tikro gelbėtojo vardo.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.