Uostamiesčio savivaldybė, nusprendusi nebepirkti ekologijos policijos ir papildomo patruliavimo mieste paslaugų, nuliūdino Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (VPK).
Uostamiesčio policija per metus neteks apie 170 tūkst. litų.
Toks sprendimas, kurį dar turės patvirtinti miesto taryba, priimtas miesto valdininkams peržiūrint finansavimo prioritetus. Pasak savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Mariaus Poimanskio, nuo šiol labiau bus finansuojamas vaizdo kamerų miesto viešosiose vietose ir greičio matavimo radarų gatvėse įrengimas bei priežiūra, rašo „Respublika“.
„Policija ir taip atlieka viešosios tvarkos užtikrinimo mieste funkcijas. Tad su ja pasirašyta šios paslaugos pirkimo sutartis labiau vertinta kaip parama pačiai policijai. Be to, kameroms ir radarams reikia gerokai didesnio finansavimo“, - sakė M. Poimanskis.
Ekologijos policijos pagalba kasmet miesto biudžetui kainuodavo apie 70 tūkstančių, papildomas patruliavimas gatvėse - 100 tūkst. litų.
Ši naujiena nepradžiugino apskrities VPK viršininko Benono Ivanausko.
„Liūdna žinia miesto žmonėms ir visuomenei, nes mažiau pareigūnų bus gatvėse. Kameros ir radarai yra gerai, bet labai daug ką reiškia ir žmogiškasis faktorius“, - teigė B. Ivanauskas.
Viršininkas teigia susitiksiąs su savivaldybės vadovais ir bandysiąs juos įtikinti neatsisakyti ekologijos policijos ir tęsti trejus metus trukusį bendradarbiavimą.
Ekologijos policija uostamiestyje po ilgos pertraukos atgaivinta 2005 m. rudenį. Tada pagal savivaldybės ir policijos pasirašytą sutartį pastaroji įsipareigojo 96 valandas per savaitę vykdyti mieste vadinamąją ekologijos kontrolę.
Tam įsteigti du etatai. Sutartyje numatyta, kad pareigūnai stebės, ar miestelėnai paiso gyvūnų auginimo ir laikymo, Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros, namų ūkio atliekų tvarkymo bei kitų tarybos patvirtintų taisyklių.
Darius Čiužauskas